+380673870816 +380673870816

Коли очікувати «жовту» зону на Рівненщині?

Фото пресслужби РОДА

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов відповів на актуальні питання життєдіяльності Рівненщини та протидії COVID-19. Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.

  • На сьогодні на Рівненщині першою дозою щеплено 409752 особи, другою - 408804, додатковою – 738 осіб, бустерною – 11946 осіб. Всього в області від COVID-19 вакциновано 35,8% населення. В Україні цей показник становить 36,3%. Торік Рівненщина за рівнем вакцинації була серед аутсайдерів. Натомість у кінці минулого – на початку цього року ситуація значно покращилася. Останнім часом область була у ТОП-5 за проведенням щеплень. Однак за увесь період вакцинальної кампанії Рівненщина поки що знаходиться нижче «екватора». Тим часом в області наразі працює 48 мобільних бригад, діє 133 пункти та 6 центрів вакцинації.
  • Повторне зараження коронавірусом було і при передніх штамах. Для того, щоб вберегти себе від COVID-19, необхідно вакцинуватися. Проаналізувавши повторні випадки у вакцинованих, зрозуміло, що бустерна доза ефективно захищає від інфікування. В області такий відсоток становить менше 1%.
  • На Рівненщині з 1 лютого триває кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Загалом двома дозами планується вакцинувати 4201 дитину віком від 6 місяців до 6 років, а однією дозою - 1 111 дітей. Протягом цього часу загалом вже зроблено 924 щеплення.
  • Прогнозується, що з середини лютого почнеться спад захворюваності на COVID-19. Можливо, до кінця місяця Рівненщина опиниться у «жовтій» зоні.
  • Майбутні штами коронавірусу можуть бути ще більш заразними, ніж «Омікрон». Чим більше захворювання циркулює, тим більше в нього можливостей змінюватися. За повідомленням ВООЗ, «Омікрон» не буде останнім варіантом коронавірусу. На сьогодні про властивості нових штамів ще нічого не відомо, однак вони будуть більш заразними. Адже кожен наступний намагається перевершити попередній.

Схожі статті