+380673870816 +380673870816

За 30 днів від старту ринку землі на Рівненщині уклали півсотні угод

Фото пресслужби РОДА

30 липня виповнюється 30 днів старту ринку землі — основній події земельної реформи.

Сьогодні ринок землі повноцінно функціонує — він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи самому господарювати на цій землі. Повідомляж пресслужба РОДА.

Як розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, з початку липня у Рівненській області зареєстрована 51 земельна угода на загальну площу 45,5 га.

«Роботу щодо підготовки до функціонування ринку землі в Рівненській області ми розпочали ще у 2020 році. Провели аудит сільськогосподарських ділянок. В результаті - на 28 тисяч гектарів збільшено обліковану посівну площу сільськогосподарських культур у минулому році. Завдяки цим гектарам – отримали додаткові 140 тисяч тонн зерна», - зазначив очільник області.

За інформацією Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, за 30 днів від старту ринку землі в Україні уклали 2901 угоду.

«Місяць тому, коли запускали ринок землі, вас намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями, вагонами з чорноземом, які прямують на Схід, та агрохолдингами, які відберуть ваші землі. Протягом місяця роботи ринку, як я й обіцяв, не сталося нічого подібного. Ринок працює!», — зазначає Роман Лещенко.

Тобто, лише 1 із 2 000 власників землі розпорядилися нею: продав чи подарував, наголошує Міністр Лещенко.

Перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець додає, що Мін’юст зі свого боку повністю забезпечив усі нормативно-правові передумови для посвідчення нотаріусами договорів відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, 1 липня в Україні офіційно стартував ринок землі. До 2024 року купувати сільськогосподарські ділянки зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон забороняє купувати землю іноземцям.

Схожі статті