+380673870816 +380673870816

З червня 2013 року на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км використовуватимуться тахографи

Наступного року використання тахографів на міжміських автобусних маршрутах буде обов’язковим. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.
    Зокрема вже з 1 червня 2013 року автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю від 50 до 150 км повинні бути оснащеними тахограми. Також тахографи стануть обов’язковими і для вантажних автомобілів з повною масою понад 12 тонн.
    До набрання чинності обов’язкового використання тахографів водій вантажного транспортного засобу чи автобусу, що здійснює перевезення на маршруті понад 50 км, повинен вести індивідуальну контрольну книжку водія. Впроваджені зміни стосуються й режимів праці і відпочинку водіїв. Так, після керування транспортним засобом упродовж чотирьох годин водій повинен зробити не менш, ніж 45-хвилинну перерву для відпочинку та харчування, якщо не настає період щоденного (міжзмінного) відпочинку. Ця перерва може бути замінена щонайменше 15-хвилинними перервами, розподіленими протягом усього періоду перебування водія за кермом.  
    Довідка. Наказ за предметом правового регулювання належить до пріоритетної сфери адаптації законодавства України до законодавства ЄС, визначеної Законом України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу".
    Контрольний пристрій (тахограф) – обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв.

Схожі статті