+380673870816 +380673870816

Як працюється підприємцям Рівненщини?

Які перепони введення приватної підприємницької діяльності нині існують у Володимирецькому районі Рівненської області, чи допомагає влада тутешнім бізнесменам та чи користуються підприємці дозвільним центром - це днями особисто вирішив перевірити голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Берташ. 

В наш час розпочати власну справу ризикне не кожен. Окрім фінансово-економічної кризи та постійного збільшення податків існує одна із найобтяжливіших, втім необхідних процедур – отримання усіх дозвільних документів. В залежності від виду діяльності, підприємець не має права розпочати будівництво, виробництво чи торгівлю без одержання низки дозвільних документів від центральних та місцевих органів влади. Відтак, аби спростити життя бізнесменам на місцевому рівні у всій Україні створюються Єдині офіси з видачі документів дозвільного характеру, або Дозвільні центри.

Такий центр з 2005 року існує і у Володимирецькому районі. Він є дорадчо-консультативним, інформаційним та погоджувальним органом. Створений з метою усунення на території району правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємництва.

Євгенія Кужіль, державний реєстратор Дозвільного центру м. Володимирець:

- Раніше підприємці повинні були звертатися в пожежну охорону, санітарно-епідеміологічну станцію і там писати заяви. По 3-4 дні обходили чиновників, щоб отримати той чи інший дозвіл, а зараз вони в дозвільному центрі пишуть заяву і через два робочих дні отримують необхідні їм дозволи.

Дізнатися як справи у підприємців голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Берташ вирушив до нещодавно створеного у Володимирці торгового центру, критого ринку та приватного підприємства "Борій", яке виробляє хлібо-булочні вироби. Окрім побачених обсягів виробництва, готової продукції та процесу торгівлі, підприємці розповіли керманичу області і про перешкоди бізнесу на Володимиреччині, коли вони розпочинали або розширяли свою справу. Виявилося, що ніяких перепон не було.

Валентина Базака, ПП, власник торгового центру "Дарунок":

- Влада допомагала, не суперечила, всі дозволи підписувалися, все робилося швидкими темпами. За півтора року ми побудували таку гарну будівлю. Зараз ще не зовсім відомі, але робим рекламу, ціни нижчі ринкових. Робимо малу націнку.

Людмила Білецька, адміністратор критого ринку м. Володимирець:

- У нас тут підприємці, які вже неперший рік займаються цією діяльністю, то не так вже і важко їм. Закони їх не лякають, вони як займалися, так і продовжують займатися підприємницькою діяльністю.

Віталій Бортник, директор ПП "Борій":

- Я непогано співпрацюю із центром зайнятості, із податковою і так само, які дозволи, яку нам треба розробити рецептуру я це роблю і їду в Рівне в стандартметрологію. Там мені допомагають спеціалісти, проходжу комісію, її затверджують.

Почутим голова облдержадміністрації залишився задоволений.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Я був задоволений відповіддю підприємців. Влада сьогодні є партнером для бізнесу, допомагає в їхніх питаннях. Люди жалілися на кредитну політику, якби кредити були б менші, а так все їх влаштовує.

Крім того, такі дозвільні центри функціонують в усіх районах нашої області, а це у свою чергу дає можливість спростити життя підприємцям і зберегти їх час, тим самим покращити прибутковість бізнесу.

Схожі статті