+380673870816 +380673870816

Як повернути сучасного читача до бібліотек?

Як повернути сучасного читача до бібліотек? Це питання гостро стоїть не лише в Україні, а й за її межами. Минулоріч за ініціативи Української бібліотечної Асоціації на Миколаївщині та Луганщині пройшли громадські обговорення на тему: "Якою має бути бібліотека нашої громади?". Тепер естафету перехопила Рівненщина. Нині в обласній бібліотеці стартували громадські обговорення, які згодом пройдуть в усіх населених пунктах нашого краю. 

Бібліотекарі стверджують, що люди почали все рідше користуються книгами. Декотрі вбачають причину цього у глобальній інформатизації. Проте, у сільських місцевостях книгозбірні залишаються єдиними соціальними та культурно-інформаційними закладами. Почути думку людей про те, що потрібно змінити у бібліотечній системі аби повернути читача від комп’ютера до книги - головне завдання громадських обговорень. 

Валентина Ярощук, директор Рівненської державної обласної бібліотеки:

- Робота дуже важлива для нас, бібліотечних працівників. Наше завдання - вияснити думку громади в тому, якою має бути бібліотека, аби вона відповідала потребам громади.

Застаріла матеріально-технічна база, відсутність належного опалення в більшості бібліотечних філій, незадовільний рівень комплектування фондів - головні причини непопулярності бібліотек. Проте ці проблеми можливо вирішити за умови більшого фінансування.

Михайло Кривко, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

- Мені думається, що настав час подбати про більш потужну програму фінансової підтримки наших бібліотек. Ми будемо звертати увагу наших колег в районних, міських, сільських радах на необхідність приділити увагу зміцненню бібліотечної системи вже базуючись на тих рекомендаціях, які нам дозволить виробити той захід, який ми розпочинаємо сьогодні.

Враховуючи сучасний ритм життя, чимало людей просто не мають часу аби читати книги. Для тих, хто все ж читає, набагато простіше та зручніше скористатися Інтернетом. Тому чимало бібліотек почали оцифровувати книги. Проте, як стверджує заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов, цей процес навіть у світових бібліотеках проходить дуже повільно. 

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Я особисто мав можливість спілкуватися з цього приводу в Лондонській національній бібліотеці. У них ведеться величезна, потужна робота із оцифровування книг. Але ця величезна робота на сьогоднішній день в загальному об’ємі складає менше 1 % і кінця краю там абсолютно не видно.

Громадські обговорення, які розпочалися у Рівненській обласній бібліотеці до вересня пройдуть в усіх населених пунктах краю. Зібрані ж дані, члени оргкомітету обіцяють опрацювати та по можливості їх використати у процесі модернізації бібліотечної системи.

Схожі статті