+380673870816 +380673870816

Всесвітній день води відсвяткували у НУВГП

Всесвітній день Води проголошений Асамблеєю ООН 22 березня 1993 року. З того часу він проводиться щорічно і піднімає актуальні проблеми якості водопостачання та раціонального використання водних ресурсів.

Вже традиційно в цей день у Національному університеті водного господарства та природокористування, круглий стіл на відповідну тематику збирає навколо себе науковців, студентство та посадовців.

Нині вода є одним із основних факторів виробництва продуктів харчування, які безумовно необхідні людині для підтримання життєдіяльності. Сьогодні на планеті проживає 7 мільярдів людей. За найоптимістичнішими підрахунками, близько мільярда людей у світі вже живуть під тиском хронічної нестачі їжі та води. В Україні допоки це питання не стало загальнодержавною проблемою. Аби цього уникнути в майбутньому, кожний громадянин має відчути власну відповідальність за спожиту ним воду.

Василь Гурин, ректор НУВГП:

- Ми просто ще сьогодні не оцінюємо наскільки це важливо. Ми маємо бути відповідальні перш за все перед собою. Ми за своєю природою є тими, що ми п’ємо і що їмо. Людина на 75% складається із води. Обмінні процеси зв’язані на тому, яку ми воду п’ємо.

На відміну, наприклад від Африки, в українців є достатньо водних ресурсів більш-менш прийнятної якості. Проте, за словами спеціалістів, до європейських країн-сусідів, нашій державі ще далеко.

Леонід Каменчук, начальник Рівненського обласного управління водних ресурсів:

- Звичайно, нашу водозабезпеченість не порівняти з Африкою. Але якщо порівняти із європейськими країнами, то Україна якраз відноситься до незабезпечених повною мірою водою. На сьогоднішній день, якщо порівняти, то наша область приблизно знаходиться на 6 місці із водозабезпечення в Україні.

За статистикою кожна людина в день споживає від 2 до 4 літрів води. Також вода є цінною і у харчовій галузі. Наприклад, виробництво одного кілограма яловичини потребує 15 тисяч літрів води. Науковці стверджують, що більшість людських хвороб, поширюються саме з водою.

Анатолій Яцик, завідувач кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування НУВГП:

- Хочемо ми цього чи ні, а ще в ХІХ столітті Луї Пастер сказав, що 80% своїх хвороб людина випиває з водою. Через те вода в річках має бути першого класу якості. На превеликий жаль, в нас в Україні такого не має. В основному у нас витоки річки 3-5 класів якості води. Ми маємо в державі 63 тисячі 119 річок, от підрахуйте, що 88 % річок мають 3-5 клас якості води.

Науковці переконані, аби не допустити екологічної катастрофи, вже сьогодні кожний громадянин має усвідомити усю цінність водних ресурсів та раціонально їх використовувати. А держава повинна дбати про якість води, яку споживають українці.

Схожі статті