+380673870816 +380673870816

Волинь ділиться досвідом роботи з обдарованою молоддю

Досвідом з формування творчих здібностей і обдарувань учнів в закладах освіти нового типу із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій волинські педагоги ділилися з кращими представниками вітчизняної освітньої галузі. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА.
    Вітаючи гостей заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк зазначив, що останні роки спільні зусилля місцевої державної виконавчої влади та громад характеризується прагненням до запровадження нових стандартів в усіх сферах життя. Цим обумовлений принципово інший підхід у плануванні розвитку території, який визначається не стільки потребами сьогодення, як перспективами. Зокрема, і в галузі освіти, як стратегічній у формуванні інтелектуального потенціалу держави.
    Він розповів, що системну роботу з впровадження цієї стратегії проводять колективи навчальних закладів нового типу, таких в області більше 40 (19 гімназій, 16 ліцеїв, 3 колегіуми, 5 спеціалізованих шкіл). Для більш цілеспрямованого розвитку нахилів та здібностей школярів в області здійснено перехід до профільної старшої школи, адаптованої до умов регіону, створено 93 освітніх округи, розгалужено мережу "опорних" шкіл, метою яких є забезпечення рівного доступу до якісної загальної середньої освіти, допрофесійної підготовки, виявлення обдарованих учнів і створення умов для їх розвитку. Створено і постійно поповнюється обласний інформаційний банк даних «Надія Волині». На кінець 2011 року в ньому обліковано близько 2 тисяч школярів, які відзначилися на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
    Тільки минулого року двоє волинських школярів здобули перемоги на Міжнародних олімпіадах з екології та географії, 41 учень став переможцем фінальних етапів Всеукраїнських олімпіад, 34 вихованців Малої академії наук вибороли перемоги на конкурсі-захисті, двоє волинян одержали перші в історії незалежної України свідоцтва, зареєстровані Державною службою інтелектуальної власності України.

Схожі статті