+380673870816 +380673870816

Влада пообіцяла прислухатися до пропозицій селян щодо земельної реформи

Нині стартував другий етап обговорення законопроекту "Про ринок земель". Тож сільські ради мають можливість взяти участь у цьому процесі. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної державної адміністрації.
     Натомість в. о. голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко під час спільного засідання обласного комітету з економічних реформ та обласної координаційної ради з питань наукової діяльності, на якій обговорили цю тему, зауважив, що кожен селянин має знати про всі новації земельних відносин, передбачені реформою. За його словами, всі охочі зможуть висловити свої зауваження. Пропозиції узагальнюватимуть у головному управлінні Держкомзему в області. 
     Тим часом на сьогодні на Рівненщині налічується 676 тисяч власників землі та землекористувачів, 304 тисячі краян безоплатно приватизували ділянки. Таким чином у державній власності перебуває 64 відсотки земель, решта – у приватній. Під час проведення земельної реформи відбувся перерозподіл і подрібнення земель. Так, нині у краї налічується понад 4 сотні сільгосппідприємств, а це на 20 відсотків більше, ніж було на початку реформи. Однак площа земель, яку вони використовують, зменшилася майже удвічі. Зараз в краї розробляють місцеві регуляторні акти, аби вирішити проблемні земельні питання.

Схожі статті