+380673870816 +380673870816

Військовослужбовці Рівненщини відзначили День професійного сержанта

День професійного сержанта відзначили Збройні Сили України. З роками роль сержантів суттєво підвищилася. Нині на їх плечі покладаються завдання із виховання та навчання рядового складу. Наприклад, у військових частинах 13 армійського корпусу кількість сержантів та старшин сягає більше третини усього особового складу. 

Свято професійного сержанта в Україні почали відзначати із 2009 року. Сучасний сержант є надійним помічником офіцера. Саме йому відведена провідна роль у повсякденній діяльності підрозділів.

Старший сержант Микола Кравчук за сумісництвом є заступником командира взводу. Він щоденно проводить роботу із солдатами строкової служби. За його словами, бути старшим - завдання не із легких. Адже намагається не лише віддавати накази, а й знайти спільну мову і підхід до кожного солдата.

Микола Кравчук, заступник командира взводу, старший сержант:

- Із солдатами знаєте, до кожного треба мати свій підхід. Воно здається просто, але з іншого боку - важко. Я на ці нюанси звертаю увагу, до кожного солдата знаю як підійти. Ніби виходить нормально.

Про Миколу Кравчука особовий склад взводу зв’язку розповідає як про взірця для наслідуваня. Адже як професійний військовий, він вже встиг зарекомендувати себе і за межами України.

Микола Кравчук, заступник командира взводу, старший сержант:

- Так як я зв’язківець, то знаходився в миротворчій місії в Косово у 2005 році. Підтримував постійно зв’язок із Україною, знаходився на чергуванні. Був там 12 місяців. Ми показали себе там із хорошого боку.


Можливо професіоналізм чи спроби знайти особистий підхід до кожного солдата, а можливо і все відразу стало причиною того, що і товариші по службі Миколу вважають прикладом для наслідування.

Юрій Шилан, командир взводу зв’язку, лейтенант:

- Враховуючи його передовий досвід, який він передає своїм співслужбовцям, він є не від’ємною частиною взводу. Завжди допомагає своїм товаришам і являється прикладом для наслідування.

Зараз у військовій частині парковий тиждень. У цей період солдати строкової служби вчаться підтримувати техніку у стані бойової готовності. У цій справі обов’язком Миколи Кравчука є навчання поводження солдатів із нею. Розподілити задачі для кожного та проконтролювати їх виконання - це обов’язок сержантів, який значно полегшив роботу офіцерів.

Віктор Шубец, прес-секретар 13 армійського корпусу:

- Це люди, на яких тримаються всі заходи. Починаючи від заходів бойової підготовки, міжнародного співробітництва, повсякденної життєдіяльності. Це люди, на яких розраховують командири у виконанні будь-яких заходів.

Нині сержант набув статусу невід’ємної ланки в управлінській діяльності армії. Минулоріч у військових частинах 13 армійського корпусу прийняли навіть Кодекс сержанта Збройних Сил України. Хоча професійне свято на теренах нашої держави відзначають лише втретє, проте військовослужбовці пророкують йому довге життя.

Схожі статті