+380673870816 +380673870816

Вартість проїзду у рівненських тролейбусах подорожчає на 25 копійок

Невдовзі в тролейбусах Рівного пасажири за проїзд платитимуть одну гривню двадцять п'ять копійок. Новий тариф остаточно затвердять члени виконавчого комітету 20 вересня. Сьогодні ж представники комунального підприємства "Рівнеелектроавтотранс" і управління транспорту та зв'язку зустрілися з громадою Рівного, аби публічно обговорити питання підняття тарифу.

Почав втілюватися в життя розроблений напередодні проект поступового підняття тарифу на проїзд у тролейбусах. Планувалося здійснювати його в три етапи. Наразі ж буде реалізований перший, коли ціна за квиток підніметься на 25 копійок. Зараз Рівне має чи не найнижчу ціну на проїзд серед областей-сусідів.

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту і зв'язку:

в Івано-Франківську, Тернополі, Донецьку, Дніпропетровську вартість проїзду у тролейбусах одна гривня і двадцять п’ять копійок. А в Житомирі взагалі підняли до 1.50.

"Рівнеелектроавтотранс" наразі є збитковим підприємством. В автопарку комунальників знаходяться 74 тролейбуси і лише у шести з них ще не збіг термін експлуатації. Останні ж працюють завдяки догляду та винахідливості механіків. Аби не стати банкрутом, підприємство перевело увесь персонал, окрім водіїв та кондукторів на чотириденний робочий тиждень. Дехто вбачає причину фінансових проблем "Рівнеелектроавтотрансу" у тому, що переважна більшість пасажирів тролейбусів - пільговики.

Анатолій Ткачук, в. о. КП "Рівненелектроавтотранс":

ми не перекладаємо проблеми безоплатного пасажира на проблеми платного. Сьогодні практично 100% держава, згідно з плану, з нами розраховується.

Підняті тарифи не зроблять тролейбуси Рівного вже завтра прибутковими. Щоб підприємство мало змогу не лише забезпечити 500 працівників повним робочим тижнем, а й більшою зарплатою та закуповувати нові тролейбуси і різні запчастини,тариф на проїзд потрібно підняти до ціни у маршрутці.

Любов Ільїна, головний економіст КП "Рівнеелектроавтотранс":

тролейбус є соціальним транспортом. Ним користуються в основному малозабезпечені люди. Звичайно, можна встановити тариф у 2 гривні. Тільки хто ж тоді буде користуватися цим транспортом?

Депутат Рівнеради Олександр Лащук, бачить вирішення такої ситуації у популяризації тролейбуса, як головного міського транспорту.

Олександр Лащук, депутат Рівненської міської ради:

зараз в місті потрібно перевести всі пасажиропотоки на тролейбус. Тоді працюючі люди, мешканці Рівного зможуть оплатити квиток у цьому транспорті.

Враховуючи загальну тенденцію підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті по Україні, не є дивним той факт, що подорожчання не оминуло і Рівне.


110907_Troleybysu sferadesigner

Схожі статті