+380673870816 +380673870816

В Острозькій академії пройшов творчий вечір Петра Кралюка

Творчий бенефіс влаштували студенти кафедри журналістики і літературознавства Національного університету "Острозька академія" професору Петру Кралюку, котрий успішно зарекомендував себе на літературній ниві як автор яскравих історичних романів. 

Професор Петро Кралюк є автором понад 150 наукових праць з історії, філософії, релігієзнавства. Проте, окрім наукової діяльності проректор Острозької академії зарекомендував себе і як письменник. Критики стверджують, що літературний почерк у нього своєрідний. Він один з небагатьох, хто вміє вдало поєднати історичне підґрунтя з художньою подачею та розповісти читачеві про ті підвалини минулого, що раніше були малодослідженими та осмисленими в українському суспільстві. Останній роман "Сильні та одинокі", що вийшов з-під пера Петра Михайловича висвітлює життєвий шлях провідника українського визвольного руху Степана Бандери, вже викликав шквал суперечок у літературних та суспільних колах.

Петро Кралюк, проректор НУ "Острозька академія ", письменник:

- Це перший в українській літературі твір про Степана Бандеру. Твір носить художньо-біографічний характер, до речі, у творі я роблю посилання, показую звідки я беру той чи інший фактаж, аби мене не звинувачували в тому, що я щось вигадую. Звісно, тут є вигадки, але вони художні і базуються на релігійному матеріалі.

Про зміст, художні образи, різнобарвну літературну мову та індивідуальний художній почерк автора, говорили і студенти та викладачі гуманітарного факультету під час творчого вечора Петра Михайловича

Зоряна Годунок, викладач кафедри журналістики та літературознавства НУ "Острозька академія":

 - Я давала аналіз роману "Реліквія" про діяльність князя Острозького і так само про Мелетія Смотрицького. Це ті книги, які великою мірю популяризували острозький осередок як минувшини, так і цього часу. Їх потрібно читати усім. 

Студенти вважають, що пізнавати історію свого рідного краю набагато цікавіше та доступніше із художніх книжок Петра Михайловича.

Анастасія Соколова, студентка НУ "Острозька академія ":

- На мою думку, творчість для сьогоднішнього процесу, для студентів дає змогу дізнатися про історію Острозької академії не тільки з підручників, а й з художньої літератури. На мою думку, це популяризує і робить саму академію ближчою до студентів.

Князь Василь-Костянтин Острозький, Мелетій Смотрицький, Степан Бандера. У творах Петра Кралюка ці герої воскресають крізь віки. За словами ж критиків та літературознавців, Петро Кралюк належить до категорії тих українських письменників, які змушують читача не лише відчувати, а й думати та аналізувати.

Схожі статті