+380673870816 +380673870816

В Острозькій академії пройшла виставка плакатів присвячена польському демократичному руху 80-х

Цілий цикл агітаційних плакатів присвячених польському демократичному руху 80-х під назвою "Солідарність" презентували нещодавно до Дня міста в приміщенні Національного університету "Острозька академія". 

 "Солідарність" починала свою діяльність у 80-х роках як проста незалежна профспілка. Згодом, вона переросла у масштабний суспільно-політичний рух за незалежність Польщі. Учасники профспілки - патріоти-сміливці, борці за свободу, які згодом стали впливовими політичними діячами, серед них і Лех Валенса, і уродженка Рівненщини Анна Валентинович, яка загинула в авіакатастрофі під Смоленськом. Проте історія важливого періоду для Польщі живе на цих світлинах. Острозькій академії випала честь представити унікальну експозицію репродукцій плакатів того часу. Відомі художники створювали їх для широкого загалу польської громадськості. Проте, в них простежується мистецький смак та історична цінність.

Анастасія Хеленюк, директор музею історії НУ "Острозька академія":

- дуже цікавим є цей плакат. Тут зображений зірка вестернів Гарі Купер. Проте в руках у нього не зброя, а запрошення на вибори.

Томаш Сарнецький, Марек Левандовський та багато інших художників того часу на плакатах передали настрій історичного періоду. На світлинах простежується і релігійна тематика, сатиричні мотиви, елементи агітаційної політики, оригінальний підхід митців до плакатної творчості. Студент факультету міжнародних відносин Віталій Єрмоленко історією Польщі цікавиться вже досить давно. Юнак від експозиції у захваті. Розповів, що особисто знайомий з одним із активних учасників руху "Солідарність". 

Віталій Ярмоленко, студент факультету міжнародних відносин НУ "Острозька академія":

- я спілкувався з одним чоловіком з цього руху. Він розповідав як важко було в той час відстояти свою позицію.

Близько 40 шедеврів плакатного мистецтва пробудуть у стінах академії до кінця червня, далі виставка мандруватиме визначними місцями України.


110610_Ostro_Solidarnist2 sferadesigner

Схожі статті