+380673870816 +380673870816

В НУВГП відсвяткували День працівників водного господарства

Згідно з указом Президента України щороку в першу неділю червня у нашій державі відзначають День працівників водного господарства. Національний університет водного господарства та природокористування є базовим в Україні з підготовки фахівців у цій галузі. 

Вишів, які готують фахівців за такими спеціальностями, як водопостачання та водовідведення, гідромеліорація, теплогазопостачання і вентиляція в Україні п’ять. Тому попит на випускників з вищеперерахованих спеціальностей є не лише в Україні, а й за її межами.

Василь Гурин, ректор НУВГП:

- головне те, що у нас є робочі місця за цими спеціальностями. Нас чекають на виробництві.

Фундаментальні дослідження науковців та студентів факультету водного господарства у галузі гідротехнічних меліорацій, які лягли в основу проектування десятків тисяч гектарів зрошуваних і осушувально-зволожувальних систем, ввійшли до ряду державних та відомчих нормативних документів, виконані на кафедрах гідромеліорацій, експлуатації гідромеліоративних систем. 

Василь Турченюк, декан факультету водного господарства:

- водні ресурси в Україні обмежені, вони розташовані не рівномірно. В Європі ми займаємо останнє місце по забезпеченню водою. Тому сьогодні будемо говорити про охорону водних ресурсів, перерозподіл по території України.

Навчаючися на факультеті, студенти мають широкі можливості для занять громадською та науково-дослідною роботою. Серед них чимало переможців і призерів всеукраїнських і міжнародних олімпіад. Окрім того Олександр Пшевлоцький, студент факультету водного господарства разом із своїм науковим керівником вже отримав 3 патенти.

Олександр Пшевлоцький, студент за спеціальністю гідромеліораця:

- вони спрямовані на рибозахист. Адже їх створено для того, щоб вони захищали рибу від загибелі.

Професії, які здобувають у НУВГП  затребувані у всій Україні, насамперед тому, що суспільству потрібно навчитися берегти найдорожче – воду. Це і стало основною темою святкування дня працівника водного господарства.


110602_NUVGP sferadesigner

Схожі статті