+380673870816 +380673870816

В інституті слов’янознавства відбувся круглий стіл приурочений чорнобильській катастрофі

До 25-тої річниці з дня фатальної трагедії у Рівненському інституті слов’янознавства влаштували круглий стіл за участю співробітників Рівненського краєзнавчого музею та учасників експедиції у зону відчуження.  
     Під час творчої зустрічі, експерти з історії та очевидці трагедії обговорили зі студентами фатальні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, що досі чорними плямами лежать на учасниках та жителях постраждалих районів. Організатори заходу стверджують, що силоміць студентів не змушували приходити на зустріч, проте небайдужих серед молоді вишу виявилося чимало.
     Алла Українець пам’ятає той день, коли в 1999 році, вона як історик вперше відвідала зону відчуження. Побачене сколихнуло свідомість жінки. З одного боку - мертва територія, з іншого - безліч вигнанців, які і зараз бажають повернутися додому. Історик поділилася із студентами своїми ексклюзивними спогадами. Розповіді про так звані містичні села, про біль, проблеми чорнобильців вразили студентство вишу. Молодь зізнається, хоч не пам’ятає того фатального дня, проте не лишається осторонь проблеми, яка знову постає, цього разу в японських реаліях.
     По завершенню учасники круглого столу згадали мудрі словами з Біблії: "Багато розуму без розуму множать скорботи". І хоч з дня аварії минуло 25 років, втім чорнобильські рани на тілі України ще довго будуть заживати та нагадувати про 25 квітня 1986 року.


110421_Chornobil sferadesigner

Схожі статті