+380673870816 +380673870816

В 2015 році Україна завершить будівництво конфайнменту над четвертим блоком ЧАЕС

Завдяки міжнародній підтримці Україна виконає взяті зобов’язання і в 2015 році завершить будівництво нового об’єкту "Укриття" (конфайнменту) над аварійним четвертим енергоблоком ЧАЕС, а також сховища відпрацьованого ядерного палива. Про це повідомила прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій.
    Глава МНС висловив вдячність світовій спільноті за наукову, технічну, фінансову та гуманітарну допомогу в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Віктор Балога також зазначив, що за об’ємами виробництва електроенергії українські АЕС посідають восьме місце у світі, а стратегія розвитку національного ПЕК до 2030 року передбачає, що половина електроенергії в Україні вироблятиметься на атомних станціях. На даному етапі Україна не може відмовитися від ядерної енергетики, зазначив урядовець, але уроки Чорнобиля і японської "Фукусіма-1" зобов’язують дуже відповідально ставитися до подібних технологій.
    Сума залучених міжнародних донорських коштів для перетворення ЧАЕС в екологічно безпечний об’єкт, за даними Європейського банку реконструкції та розвитку, складає коло 750 мільйонів євро.

Схожі статті