+380673870816 +380673870816

Уряд розглядає концепцію діяльності у зоні відчуження

Більшість населених пунктів, що постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, можуть функціонувати без обмежень за радіаційним фактором. На цих територіях значно зменшилося радіаційне забруднення довкілля та поліпшилася радіологічна ситуація. Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
    За словами голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Володимира Холоша, на теперішній час до зон радіоактивного забруднення віднесено 2293 населених пункти 12 областей України.
    Володимир Холоша зазначив, що за роки, що пройшли після Чорнобильської катастрофи, природні процеси, а також контрзаходи, спрямовані на зменшення радіаційного забруднення довкілля, привели до поліпшення радіологічної ситуації. Так, за результатами дозиметричної паспортизації, проведеної в минулому році, було виявлено, що більшість таких населених пунктів може функціонувати без обмеження за радіаційним фактором. При цьому він поінформував, що в рамках дозиметричної паспортизації обстежено 2155 населених пунктів областей, території яких радіоактивно забруднені внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
     Разом з тим, Володимир Холоша наголосив, що у даному контексті мова не йде про так звану Чорнобильську зону відчуження. За його словами, на території цієї зоні, як і раніше, закон забороняє проживання. Голова Агентства також зазначив, що зараз Уряд розглядає концепцію діяльності у зоні відчуження, яка передбачає її використання для народногосподарських потреб.

Схожі статті