+380673870816 +380673870816

Український кордон і досі закритий для білоруської свинини та молочних продуктів

Українсько-білоруський кордон досі закритий для білоруської свинини та молочних продуктів. На рішення українських урядовців відреагували північні сусіди. Сьогодні вони зупинили ввезення до своєї країни олію, кукурудзу, шпроти і кондитерські вироби. Саме такий ультиматум був поставлений Україні наприкінці минулого тижня. 

Ввозити білоруську свинину та молочні продукти - улюблені українцями масло та згущене молоко, через рівненські кордони відтепер нашим північним сусідам заборонено. До таких радикальних дій українська сторона вдалася з 1 березня. Ветеринари побоюються аби не спалахнула в Україні епідемія африканської чуми, тому від гріха подалі й увели табу.

Микола Романюк, начальник Головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області:

- Ми отримали сигналізаційне повідомлення, що у Білорусі є підозри зараження свиней на африканську чуму. 16 лютого в селі Незнаново вилучено і знищено все поголів’я свиней. І тому така виникла підозра.

А от у молочних продуктах перевищений вміст пеніциліну. Тому на цей вид товарів заборона тимчасова.

Микола Романюк, начальник Головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області:

- Нашою службою у молочній продукції, яка імпортується, було виявлено антибіотики, тому тимчасово був зупинений ввіз. Тимчасово, нагадую, на територію України, в тому числі і у нашу область.

На ринках Рівного з кожним днем білоруських товарів все менше. Активно у цьому напрямку працюють санепідеміологи та митники. На кордонах посилений контроль. Експерти розповіли, що такій забороні є і політичні аргументи. Київ ніби намагається захистити внутрішній ринок від надлишку молочної продукції, який утворився після сирного протистояння з Росією. Що ж насправді відбувається у стосунках двох країн - ймовірно стане відомо уже скоро. Адже заборону обіцяють зняти за 3-4 тижні.

Схожі статті