+380673870816 +380673870816

У стінах НУВГП відбулася конференція "Європейський простір вищої освіти як основа розвитку суспільства"

Десята міжнародна науково-практична конференція "Європейський простір вищої освіти як основа розвитку суспільства" сьогодні стартувала у Рівному. Участь у ній взяли провідні науковці, представники вищої школи усіх регіонів України, а також Польщі, Росії, Білорусі, Болгарії, Узбекистану, Казахстану. 

У Національному університеті водного господарства та природокористування сьогодні відкрили двері для усіх українських та іноземних представників вищої школи. Впродовж двох днів вони обговорюватимуть якість української освіти та її статус у Європі. Як зазначив ректор вишу-організатора Василь Гурин, у цьому напрямку за останні роки зроблено чимало.

Василь Гурин, ректор НУВГП:

- Сьогодні є представники усіх регіонів. Цікаві методологічні підходи. Будемо говорити про визнання дипломів у ближньому і далекому зарубіжжі.

Новий закон про вищу освіту, який зараз розглядають у Верховній Раді, за словами колишнього Міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка, викидає із контексту кваліфікаційний рівень "спеціаліст", а це небезпечно для студентів технічних спеціальностей.

Станіслав Ніколаєнко, голова Громадської Ради освітян і науковців України, Міністр освіти і науки України 2005-2007 рр.:

- Сьогодні новий закон про вищу освіту несе певні загрози для вищої інженерної освіти. Нині кваліфікація "спеціаліст" випадає.

Станіслав Ніколаєнко на конференції звернувся до колег аби підготувати звернення до народних депутатів та розглядати магістрів за двома напрямками – практики та теоретики. А от, що стосується визнання українських спеціалістів за кордоном, то тут все, на його думку, залежить від якості знань, які надає випускнику альма-матер.

Станіслав Ніколаєнко, голова Громадської Ради освітян і науковців України, Міністр освіти і науки України 2005-2007 рр.:

- Практично, сьогодні немає формальних перепон, щоб наші дипломи визнавалися за кордоном. Лишається питання якості. У Радянському Союзі не було договорів про визнання дипломів, але хорошого випускника завжди брали на роботу.

Один із доповідачів конференції Сергій Костогриз розповів, що хотілося б, щоб спеціалісти лишалися працювати все-таки в Україні.

Сергій Костогриз, перший проректор Хмельницького національного університету:

- Багато наших фахівців їдуть за кордон. Я, коли був деканом механічного факультету, спостерігав невтішну картину: більшість моїх випускників їхали працювати у Німеччину.

Впродовж двох днів на міжнародній конференції із своїми доповідями планує виступити майже сотня науковців та викладачів. Головна їх мета – обмінятися досвідом та дійти згоди щодо поглядів про вищу школу України.

Схожі статті