+380673870816 +380673870816

У Рівному затвердили нові тарифи на квартплату

Незабаром рівняни ознайомляться з новим прибудинковим тарифом на квартплату. Кожному будинку вона нараховуватиметься окремо. Відповідні тарифи затвердили на черговому засіданні міськвиконкому. 

Однією з найважливіших тем обговорення засідання міськвиконкому стало затвердження прибудинкових тарифів на квартплату, причому для кожного будинку окремо. Відтак, ухвалили рівно тисячу сто п’ятдесят один тариф, стільки ж, скільки будинків у місті. Найдешевший - обслуговуватиметься за ціною у 52 копійки, найдорожчий - за 4,55. Найбільшу суму сплачуватимуть мешканці гуртожитків на Фабричній 20 та 16 через технічні характеристики і спеціалізовані місця загального користування. Проте, як зазначив головний комунальник міста Іван Гема, усі тарифи спеціальна комісія намагалася вирахувати максимально об’єктивно. 

Іван Гема, начальник управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому:

- Була створена робоча група з аналізу даних тарифів по будинках. Були виявлені ряд, можна сказати і порушень частково по підходу. Наприклад, велика частка, яка дала ріст тарифам був поточний ремонт. Відповідно, поточний ремонт виріс на порядок, що дає збільшення тарифу. На доручення міського голови ми переглянули підхід, щоб не покладати все на мешканців, ми зменшили навантаження поточним ремонтом, тобто були переглянуті усі дефектні відомості.

З новими тарифами і ЖКГ працюватимуть дещо по-новому. Відтак, кожен будинок матиме свою звітність та графік послуг комунальників, які жителі зможуть навіть корегувати. А допомагатиме міській раді контролювати роботу ЖКГ найавторитетніша людина в будинку "домком", яку мешканці під’їздів обиратимуть самі. Міський голова зазначив, що комунальникам буде нелегко.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я скажу наперед, я вже дав доручення і ми проведемо це через громадські організації. Найгіршому ЖКГ через рік подякуємо за роботу. Заведемо управлінську компанію і напевно замість одного із ЖКГ найгіршого, заведемо управлінську компанію. Це також стимул - кнут і пряник.

А от перші ж прохання та нарікання на міськвиконкомі лунали від працівників рівненської міліції. Відтак, сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків катастрофічно не вистачає тестів на визначення затриманого на наркотичне сп’яніння. Один такий коштує від 50 до 70 гривень. Проте, хто має виділити кошти на такі перевірки - правоохоронці й самі не знають.

Андрій Плужніков, начальник сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків МВ УМВС України в Рівненській області:

- Хотілося б коротко торкнутися проблемних питань. Це відсутність достатнього приміщення для роботи, так як у нашому секторі працює 15 чоловік, а маємо лише 2 кабінети. Також на визначення у людей наркотичного сп’яніння закінчилися тести.  

Що ж до підсумків роботи промислових підприємств міста, у нас таких 73. То за 2011 рік обсяг реалізації промислового виробництва склав 5 мільярдів 260 мільйонів, що майже на 30 % більше ніж у 2010.

Микола Кирея, начальник управління економіки Рівненського міськвиконкому:

- Зокрема наростили обсяг реалізації промислової продукції підприємства хімічної промисловості, машинобудування, металургійного виробництва, легкої та поліграфічної промисловості. Проте, спад обсягів реалізації продукції за звітний період відбувся у харчовій промисловості. Є об’єктивні причини, але до цього слід додати, що в такому товаристві як, наприклад, ТзОВ "Радема" держава відшкодувала податок на додану вартість у розмірі 3,5 мільйонів, зменшилася також відправка продукції на експорт у Білорусь.

Закінчилося засідання затвердженням преміювання за січень. Також міський голова повідомив громадськості, що до нього з питаннями та проблемами у справах житлово-комунальних, земельних, господарських та інших може звернутися кожен бажаючий рівнянин. В залежності від доцільності та профільної направленості питання, людей скеровуватимуть до потрібного спеціаліста міського управління. Проте, мешканці міста стали все менше із своїми проблемами звертатися до міськвиконкому. Кількість таких громадян, як зазначив очільник міста, в порівнянні з минулими роками, зменшилася у кілька сотень.

Схожі статті