+380673870816 +380673870816

У Рівному відзначили День української мови та писемності

День української мови та писемності яскраво відзначили у Рівненському економіко-правовому ліцеї. Барвисті вишиванки, різноманітні конкурси, зустрічі з рівненськими літераторами, освітянами та працівниками музею - неповний перелік подій сьогоднішнього дня.

Креативні стінгазети, світлини, виставка підручників історичної минувшини та сучасності. Ледь не на кожному кроці у приміщенні Рівненського економіко-правового ліцею вирував дух патріотизму. День української мови та писемності ліцеїсти та викладачі зустріли урочисто та натхненно.

Петро Коваль, директор Рівненського економіко-правового ліцею:

- Навчальний процес не зривається. На великій перерві буде проходити ряд цікавих дійств, конкурсів, забав. На приклад, конкурс найдовшої коси. Ми не зупинилися на чомусь одному, а зробили чисте, яскраве свято України у нашому закладі.

Ліцеїстка Зіна Галанюк спеціально до свята одягла вишиванку своєї прабабусі. Дівчина розповіла, що на сьогоднішнє свято всі чекали із нетерпінням.

Зіна Галанюк, учениця Рівненського економіко-правового ліцею:

- Ми всі готувалися: малювали, вирізали. Сиділи до вечора у ліцеї. Сьогодні всі учні прийшли у вишиванках. Всім подобається це свято. Ми любимо українську мову та традиції, із радістю її підтримуємо.

Ліцеїсти позмагалися за найкращий вишиваний костюм, а також дівчата визначили найдовшу косу. Поспілкуватися із дітьми про рідне слово завітала і рівненська поетеса Юлія Бондючна. Пані Юлія розповіла, що позитивні зрушення щодо становлення та популяризації української мови є.

Юлія Бондючна, рівненська поетеса:

- Порівняно з попередніми роками, частіше чується українська мова. Дуже багато проводиться відповідних заходів. Я розглядала сьогодні стенди, стінгазети – це велика праця. Відчувається, що і діти, і вчителі живуть українським словом.

Заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому Катерина Сичик розповіла, що чимала кількість рівнян відзначає це свято. І цей факт, ясна річ, радує.

Катерина Сичик, заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому:

- Сьогодні в наших навчальних закладах буде багато заходів. Безліч дітей їдуть на екскурсію у Пересопницю, відвідують краєзнавчий музей. У цей день відбудуться зустрічі із журналістами, письменниками. Організація "Просвіта" проводитиме акцію "Розмовляй українською". Знаємо, що багато є огріхів у нашій мові і ми намагаємося це виправити.

Ліна Костенко казала, що нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Аби наш народ все ж не втратив найголовніший засіб спілкування, мовознавці радять про нього частіше згадувати та плекати, і не лише у святкові дні.

Схожі статті