+380673870816 +380673870816

У Рівному відсвяткували День захисту дітей

1 червня уся світова спільнота відзначає День захисту дітей. З цієї нагоди, щороку в Україні відбувається чимало урочистих заходів.

Людмила Савонькіна, журналіст:

- українське законодавство дитині надає чимало прав: на життя, громадянство, ім’я, відпочинок, освіту, житло. Цей перелік досить довгий. Але єдине, чого позбавлені діти, про яких ми зараз вам розкажемо – це право на життя з батьками.

Батьків їм замінюють вихователі та небайдужі люди. Такі зустрічі для них особливі, адже дітки намагаються сподобатися для дорослих та показати себе у всій красі. Кожен з них потрапив до будинку дитини з різних причин, проте цього дня, вони відчувають себе щасливими. Солодощі, подарунки, забавки та тепло дорослих, ось і все, що потрібно для того, щоб створити справжнє свято дітям. 

В’ячеслав Кобилянський, головний лікар Рівненського міського будинку дитини:

- для дітей – це свято, а для нас - це день привернення уваги суспільства.

За 20 років незалежності, держава напрацювала чималу нормативно-правову базу щодо ліквідації соціального сирітства. Втім для людей, які відмовляються від дітей через фізичні вади при народженні або з інших особистих переконань – це не перепона. Показник по Україні за останні роки зменшився лише тому, що бездітні пари все частіше беруть на виховання прийомних дітей та створюють будинки сімейного типу.

В’ячеслав Кобилянський, головний лікар Рівненського міського будинку дитини:

- кількість соціальних дітей за останні роки зменшилася, і це приємно, адже наші люди відгукнулися на допомогу дітям.

Для маленького Жені знайомство з журналістами стало несподіванкою. Він з радістю розмальовував блокнот та грався мікрофоном. Малюк виявився не говірким, проте розповів, що має багато друзів і дуже сумує за мамою. 


110601_1 chervnya sferadesigner

Схожі статті