+380673870816 +380673870816

У Рівному відбувся семінар для журналістів

У Рівному для медійників нашого краю та сусідньої Волині пройшов семінар "Захист прав журналістів - справа самих журналістів". Його учасники мали можливість прослухати теорію, а також ознайомитися із практичною стороною журналістського ремесла. 

Фахівці кажуть, що юридична грамотність – запорука безпеки людини. Тим паче журналіста. У наш час працівник будь-якого засобу масової інформації змушений захищати себе не лише від законодавчого тиску, але й трудового. Моніторинг порушення прав журналістів за 2009, 2010 та початок 2011 років показав, що найбільше на журналістів тиснуть через Кодекс законів про працю. 

Юка Гаврилова, керівник юридичного бюро Незалежної медіа-профспілки України:

- Невиплата зарплати – основний засіб тиску на журналістів. 

На семінарі обговорили нещодавно прийнятий Закон України "Про доступ до публічної інформації". Цей закон дає для журналістів більше можливостей, а отже і аудиторія отримує більше, раніше прихованої, так званої персональної інформації. 

Сергій Штурхецький, голова Незалежної медіа-профспілки в Рівненській області:

- Зараз актуальне питання можливостей, які нам надає законодавство. Це дуже важливо для наших телеглядачів. Потрібно, щоб вони дізнавалися чітку, достовірну інформацію.

Організували такий семінар для рівненських і волинських журналістів Незалежна медіа-профспілка та Спілка журналістів України. Для участі у заході вони запросили редакторів різних ЗМІ.

Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації НСЖУ:

- Ми запрошували на семінар редакторів ЗМІ, аби вони донесли корисну інформацію у свої колективи.

На семінарі фахівці пояснили журналістам не лише як користуватися нормами закону, але і як захистити свої трудові права.

 


110930_Zahust Jyrnalistiv sferadesigner

Схожі статті