+380673870816 +380673870816

У Рівному відбувся міжвузівський семінар присвячений Пересопницькому Євангелію

Напередодні Дня української писемності та мови у стінах Рівненського обласного краєзнавчого музею відбувся міжвузівський семінар, присвячений темі "Пересопницьке Євангеліє як джерело стилістичної системи сучасної української літературної мови". 

Пересопницьке Євангеліє – не лише визначна рукописна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва ХVI століття, але й політичний символ нашої нації. Першокнигу використовують під час інавгурацій президентів України.

Під час міжвузівського семінару студенти-філологи четвертих курсів вивчали не лише мовний аспект староукраїнської пам’ятки історії, але й методику її художнього оформлення та вплив і силу слова на морально-естетичне виховання.

Наталія Шульжук, організатор семінару:

 - Пересопницьке Євангеліє є одним із потужних джерел сучасної української мови і стилістичної системи. Студенти, які присутні тут, вивчають специфічні предмети – старослов’янську мову, історію. Пересопницьке Євангеліє для студентів-філологів виступає джерелом професійного інтересу.

Наукова робота студентки Ольги Гунтік базується на дослідженнях мови Пересопницького Євангеліє. Дівчина розповіла, що її, як дослідника, зацікавив не лише текст письма, його стилістична структура, а й художнє оформлення.

Ольга Гунтік, учасниця семінару:

 - Пересопницьке Євангеліє було актуальним як у ХVI столітті, так і зараз. Це потужне наукове джерело. У своїй науковій роботі я звертаюся до Пересопницького Євангелія.

Через тиждень кафедра української мови Рівненського державного гуманітарного університету імені академіка Каленика Шульжука планує провести міжнародну конференцію, присвячену Пересопницькому Євангелію. У заході візьмуть участь визначні вчені та науковці.


111004_Seminar sferadesigner

Схожі статті