+380673870816 +380673870816

У Рівному велетенська писанка за 27 тисяч гривень прикрасить майдан Незалежності

Рівненські майстри художньої школи продовжують розписувати величезне яйце, яке згодом візьме участь у параді писанок до Дня незалежності у столиці.  

Вже місяць триває клопітка робота чотирьох майстрів над яйцем-гігантом заввишки чотири метри і шириною майже три. Незвичні етнічні орнаменти Рівненщини художники наносять за допомогою автомобільних фарб та трафарету. Вони розповіли, що з такою масштабною та складною роботою раніше не зіштовхувалися. Труднощі полягали не лише в техніці нанесення орнаменту на округлу площу, а й у виборі самого матеріалу – стійкої фарби.

Анатолій Мартиненко, викладач Рівненської художньої школи:

- Я думаю, що завод Антонова – це дуже високотехнологічне підприємство і вони могли б допомогти, щоб ми тут не експериментували.

Завершити рутинну роботу майстри планують до середини березня. І вже на Великдень чудо-писанку зможуть оцінити рівняни. Її виставлять на майдані Незалежності на кілька днів, потім повезуть до Києва. Проте мешканці міста, схоже, без великоднього яйця не залишаться. Такого ж гіганта рівненські чиновники планують замовити на заводі Антонова за 27 тисяч та встановити на майдані Незалежності.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Ми б хотіли, щоб вона стояла за кінопалацом "Україна", між двома довгими клумбами. Це місце просто проситься до цієї писанки.

Можливо автомобільні фарби на писанці і виявляться стійкими до погодних умов, проте чиновники побоюються людського фактору, адже не кожен зуміє стримати свою цікавість.

Схожі статті