+380673870816 +380673870816

У Рівному стартував міжнародний жіночий чемпіонат із шашок

14 учасниць з України, Білорусі, Польщі, Литви, Росії, Китаю, США та інших країн світу змагаються за звання міжнародного чемпіона та винагороду у 5 тисяч євро. 

У шаховому залі перед змаганням панує атмосфера зосередженості та спокою. Представниць з різних країн світу об’єднує жага до перемоги. За процесом гри спостерігє увесь світ через пряму on-line трансляцію, адже учасниці грають на спеціальних електронних шахових дошках. 

Рівне вже мало досвід проведення міжнародних змагань з цього виду спорту. У 1997 році уперше на теренах колишнього Радянського Союзу у нашому місті проводився чемпіонат за Бразильською версією. Президент Всесвітньої федерації із шахів Гарі Оттен розповів, що завдяки спонсорській допомозі змагання такого рівня відбуваються в Україні.

Гарі Оттен, президент Всесвітньої Федерації з шашок:

ми дуже раді бути тут на міжнародному чемпіонаті із шашок. Ідея провести змагання виникла декілька місяців тому. Ми знайшли спонсора в Україні, тому й провели чемпіонат тут. Нам допомагають також спонсори з Нідерландів. Сподіваємося, що в Рівне ми повернемося ще не раз і будемо раді проводити чемпіонати саме тут.

Чемпіонат відбувся за круговою системою гри. Організатори розповіли, що кожна з учасниць матиме можливість зіграти одна з одною. Спрогнозувати хто ж отримає перемогу у чемпіонаті досить важко. Проте, лідируючі позиції у світі з цього виду спорту займає Україна.

Анатолій Яценко, президент Федерації України з шашок:

нині Україна лідер у шашках і шахах. Загалом є шість титулів чемпіонів світу, які розігруються. Один чемпіон світу з Росії, інший титул мають США, а в Україні аж три титули.

Рівнянки участь у чемпіонаті не беруть. Голова обласної федерації Леонід Іткін пояснює це тим, що в нашому місті немає жодного професійного клубу з шашок. Проте влада, яка цьогоріч підтримувала міжнародний чемпіонат вже дала обіцянку відремонтувати шахово-шашковий клуб

Леонід Іткін, голова Рівненської обласної федерації шашок:

на жаль, наші представники зараз не виступають. У нас не має зараз шахового і шашкового клубів. Нам нема де вчити дітей. Зараз керівництво області і міста пообіцяло, що клуб буде відремонтований і діти будуть навчатися.

Чемпіонат триватиме до 18 вересня. Переможець отримає винагороду у розмірі п’ять тисяч євро. Вісім найкращих автоматично потраплять на олімпіаду у Пекін, яка відбудеться вже в грудні цього року.


110905_Shashki sferadesigner

Схожі статті