+380673870816 +380673870816

У Рівному пройшов Всеукраїнський семінар-практикум для керівників територіальних відділень МАН

У Рівному вирішили підвищити ефективність діяльності учнівської молоді у Малій академії наук. Для цього організували Всеукраїнський підсумковий семінар-практикум. 

Рівненська Мала академія наук учнівської молоді відсвяткувала своє 5-річчя. За цей час, розповіли представники цього комунального закладу, вдалося чимало зробити корисного для талановитої молоді краю. 

Руслан Постоловський, президент Рівненської Малої академії наук, ректор РДГУ:

- МАН у 2006 році була створена як комунальне підприємство. Академія за цей час удосконалилася і розвинулася. Вона отримала велику матеріальну базу: Будинок вчених, сильні лабораторії, потужну обсерваторію та багато іншого.

Рівненщина входить у десятку кращих територіальних відділень Малої академії наук. Саме тому у нашу область завітали представники усіх регіональних центрів МАН, щоб перейняти досвід та обговорити подальші дії розвитку. Під час настановчої сесії, яка відбулася у Національному університеті водного господарства та природокористування, організували зустріч з ректорами вищих навчальних закладів області. 

Оксен Лісовий, директор Національного центру "Мала академія наук України":

- В умовах коли у регіоні відсутня база для роботи МАН, вуз є науковим провідником. Він має ту матеріально-технічну базу, ту інфраструктуру, той кадровий ресурс, які повинні  зацікавити дітей до науки. 

Вищі навчальні заклади Рівненщини кілька років поспіль співпрацюють з учнями Малої академії наук. До послуг юних науковців як матеріальна база ВНЗ, так і викладацький склад.

Василь Гурин, ректор НУВГП:

-У нас є призери, випускники, які навчаються у нас, а також викладачі. У нас із МАН різні форми співпраці. Всі вони сповненні науковим змістом. 

Першим кроком у вдосконаленні роботи Малої академії наук стане розширення мережі навчальних закладів як на рівні області, так і районів. Ці дії підкріплює відповідний указ Президента України. У планах вдосконалення матеріально-технічної бази. Тут у пригоді і стане тісна співпраця з вищими навчальними закладами. "Манівці" планують залучити до навчального процесу академії учнів середнього шкільного віку. Адже як запевняють фахівці, інтерес до науки у дітей потрібно розпалювати якомога раніше.

Схожі статті