+380673870816 +380673870816

У Рівному пройшли поминальні заходи за загиблими під час Голодомору 1932-1933 років

26 листопада в Україні День жалоби. В усіх куточках країни пройшли заходи із вшанування жертв голодомору 1932-33 років. У Рівному на майдані Незалежності та біля Покровського собору зібралися усі небайдужі до трагічної сторінки історії українського народу.

Руслан Алексіюк до Покровського собору прийшов разом із донькою. У їх сім’ї від голодомору ніхто не помер. Проте історії, які розповідали у дитинстві про ті страшні роки, для уже дорослого чоловіка, і досі в голові не вкладаються.

Руслан Алексіюк, рівнянин:

- У нас в сім’ї не помер ніхто. Але я дуже співчуваю тим, в кого так трапилося. Я віддам все, щоб таке більше ніколи у житті не повторилося ніде. Ось чому ми сьогодні сюди прийшли.

У 1932 році пані Валентині було лише три рочки. Її мама розповідала про те, як важко та страшно було жити серед людей, які божеволіли від голоду та займалися канібалізмом.

Валентина Остапчук, рівнянка:

- Сусідка ходила підмітати у млині. З цього пилу вона своїй дитині робила млинці і завжди її закривали у хаті, щоб сусіди не з’їли дитини.

Рівненщина чи не найменш постраждала від голодомору. Як розповіли очевидці, люди зі Східної України втікали на Захід із надією вижити.

Лариса Коршак, рівнянка:

- Якщо господиня виносила свиням їжу, то люди накидалися на ту їжу. Це для них було велике лакомство. Одного разу сім’я була настільки зморена, що у них стався заворот кишок і вони повмирали.

Біля Покровського собору у Рівному відбулися поминальні заходи, молебень за усі понівечені душі людей, які пережили страшний голод.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Наш святий обов’язок – кожен рік вшановувати пам’ять цих людей. Передати цю пам’ять нашим дітям і нашим онукам. Єдиними ліками від того, аби таке не повторилося є наша вільна незалежна сильна європейська українська Україна.

Кульмінаційним заходом цього поминального дня стала традиційна акція "Запали свічу пам’яті". З настанням сутінків у вікнах власних помешкань та на центральному майдані десятки рівнян та політиків запалили свічу пам’яті та ще раз згадали усіх померлих хвилиною мовчання.

Схожі статті