+380673870816 +380673870816

У Рівному обговорили дієвість закону "Про доступ до публічної інформації"

9 травня Верховна Рада України прийняла закон "Про доступ до публічної інформації". Сьогодні за круглим столом у Рівному зібралися представники влади, прокуратури, ЗМІ та громадських організацій, аби обговорити усі підводні течії нового документу. 

Закон "Про доступ до публічної інформації", як переконують експерти, дає можливість не лише зробити дії влади більш прозорими, але і покращити її стосунки з громадськістю. Втім, як уже встигли помітити і журналісти, і громадські активісти – люди пасивно користуються можливостями, а влада не є підготовленою до виконання закону. 

Андрій Токарський, представник ГМ "Опора":

- Закон прийнятий. А механізмів його реалізації в органах місцевого самоврядування не дали. 

Із цим згодні і представники влади. Проте наголошують, що в адміністраціях створені спеціальні посади та покращено електронну базу апаратів.

Микола Шустов, головний уповноважений з питань забезпечення доступу до публічної інформації Рівненської ОДА:


- Я погоджуюся з тим, що ми не готові в повній мірі до реалізації закону, але те, що залежить від нас, ми виконуємо.

Микола Яцюк, керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради:

- Зараз є сайти усіх районних рад. Є затверджена "Програма інформації" облради.


За період дії закону до міської ради направлено 93 запити, 30 – до обласної ради та 61 - до облдержадміністрації. Слідкує за виконанням законодавства прокуратура.

Станіслав Тимощук, старший помічник прокурора Рівненської області з питань доступу до публічної інформації:

- Двоє осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності. 

Попри суворість нового закону, чиновники знаходять способи обходити прямі відповіді. Чимало інформації вони відносять до категорії з обмеженим доступом.

Олександр Лащук, голова постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку Рівненської міської ради:

- Для чиновника відкрита і прозора інформація – це смерть його комерційним діянням. Чиновники не хочуть цього позбуватися.

Об’єднання громадських організацій видало посібник "Методичні рекомендації щодо практичного впровадження Закону України "Про доступ до публічної інформації". Один із примірників представники презентували присутнім під час круглого столу. Активісти планують розіслати посібники до усіх органів місцевого самоврядування та виконавчих структур. У ньому роз’яснено як цим законом користуватися і як його виконувати.


110927_Informaciya sferadesigner

Схожі статті