+380673870816 +380673870816

У Рівному довгобуд "Золота підкова" розморозиться?

Довгобуд під назвою "Золота підкова" розморозиться? У це вже давно перестали вірити самі майбутні мешканці. Тому учора та сьогодні вони штурмують міську владу. 

Обіцяного чекають три роки. Проте рівняни на свої квартири очікують набагато довше. В експлуатацію будинок мав бути зданий ще у 2009. Але будівництво зупинено. Виявляється, що будмайданчик навіть не охороняється. Можна брати усе, що не так лежить. З жалем за цим спостерігають і самі люди. Адже це їхні гроші.  

Сергій Самковський, інвестор будівництва:

- В замовників, у забудовників весь час якісь є причини, чому не відновлюється будівництво. То зима, то нема коштів, то чекають якогось рішення. Я й інші на сто відсотків проплатили за квартиру, мало того, дуже багато молодих сімей взяли кредит у іноземній валюті. Ми хотіли, щоб був представник з Рівного, ми вже іншим не віримо, бо то був київський забудовник.

Людмила Савонькіна, журналіст:

- Саме тут мала б знаходитися 2-кімнатна квартира пана Сергія із родиною. Щомісяця він виплачує захмарний кредит банку в іноземній валюті. Усе, що він має, замість омріяного житла – це банківські зобов’язання.  

Замовником цього будинку стало місто Рівне. У 2006 році сюди прийшов київський забудовник – "Перша індустріальна інвестиційна компанія". Гроші зібрали, ще 20 мільйонів взяли у кредит в державного банку, звели комплекс лише на 30 відсотків та зникли. Цю аферу у Рівному знає чи не кожен. У міській владі розповіли, що знайшли забудовника, який закінчить будівлю. Тепер черга за певними юридичними питаннями. 

Андрій Філін, заступник міського голови Рівного:

- Один із основних моментів – це те, що даний комплекс є в іпотечній заставі і державному банку, тобто зараз ідуть перемовини, яким чином її зняти, а кошти людей, які вкладені – вони в цьому будинку, людям нема за що переживати. Їхні гроші не пропали.

Забудовник – приватне акціонерне товариство "Рівнебуд", звести більше 10 тисяч квадратних метрів житла обіцяють як тільки ліквідується борг попередньої компанії. Усього на будівництво знайти необхідно 45 мільйонів. А загальна вартість квадратного метру для населення становитиме приблизно 4400-4500 гривень за квадратний метр. Ця ціна сьогодні для ринку є неабияк вигідною.

Олександр Люльчик, голова правління ПАТ "Рівнебуд":

- Нічого міська влада за це не пообіцяла. Є питання, де треба проявляти патріотизм і співчуття до людей. Ми готові його добудувати при умові, що знайдемо кошти. Треба 45 мільйонів. Це невелика сума.

У депутата ж Рівнеради Олексія Бучинського, який сам працює у сфері нерухомості, свій погляд на цю ситуацію.

Олексій Бучинський, депутат Рівненської міської ради, фракція ВО "Свобода":

- На жаль, через таких як Герман і Філін, цей процес затягується. Зрозуміло, що управління капітального будівництва привело до міста цього афериста і всі ті борги вони хочуть повісити на нового забудовника. Тому їм краще, щоб будинок взагалі не добудувався, ніж втратити ті податки, які винен цей аферист. 

Люди бідкаються, криза та кредити у іноземній валюті, курс якої зараз становить удвічі більше, зробив їх жебраками. Замість однокімнатної квартири у комплексі "Золота підкова" вони сьогодні могли б придбати трьохкімнатну у центрі Рівного.

Схожі статті