+380673870816 +380673870816

У Рівному активісти планують відновити бункер Еріха Коха

Друга світова війна залишила після себе чимало таємниць та легенд. Не винятком є і Рівненщина. За непідтвердженою інформацією у Рівному неподалік краєзнавчого музею розташований бункер рейхскомісара України за часів німецької окупації Еріха Коха. Історія цього приміщення овіяна десятками чуток. Окрім того, є група ентузіастів, які пропонують там створити привабливе туристичне місце. 
     За прямим розпорядженням Гітлера наприкінці серпня 1941 Ерік Кох був призначений рейхскомісаром "України" та обіймав цю посаду до кінця 1944. Він вважав Україну не національним, а територіальним поняттям. Відповідно до цієї позиції вибрав Рівне столицею рейхскомісаріату "України". Саме ж приміщення рейхскомісаріату знаходилося на території сучасного краєзнавчого музею, неподалік нього був і таємний бункер.
     Директор музею розповів, що для дослідження та відновлення його, потрібні чималі зусилля та зацікавленість у збереженні пам'ятки теперішнім власником.
Сам бункер знаходиться під землею, його ж наземна частина - це колишній пункт зв'язку. Наразі ймовірне сховище Коха перебуває в оренді у відкритого акціонерного товариства "Укрцемремонт", його представники з власної ініціативи проводять дослідження підземних тунелів. Роками поширювалися чутки про ці ходи, які нібито, тягнулися від бункера до краєзнавчого музею та в район 7 гімназії, де можливо знаходилася злітна смуга, з особистим літаком Еріха Коха. Після війни радянська влада законсервувала тунелі. Представники підприємства-орендаря, крок за кроком відкривають їх. Зараз, в середньому протяжність досліджених підземних ходів складає 10 метрів. Проте, це лише верхівка айсберга, адже під землею знаходиться не один поверх сховища. Відкрите акціонерне товариство "Укрцемремонт", орендує цю будівлю з 2007 року, у 2012 - термін оренди збігає, проте підприємство має плани на його продовження. 
     Група місцевих громадських активістів, які сьогодні зібрали круглий стіл, щоб поміркувати на тему майбутнього бункера бачать його як історичну пам'ятку, привабливу для туристів.
     Наскільки виявиться тернистим шлях молодих активістів до втілення своєї ідеї у життя - невідомо. Адже, як зазначав директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, вони намагалися знайти документальні підтвердження існування у Рівному бункера Еріха Коха, проте, таких офіційних документів наразі немає. До того ж, вшанування нацистської символіки та пам'яток історії є неприйнятним.


110531_Bunker sferadesigner

Схожі статті