+380673870816 +380673870816

У Рівненському центрі зайнятості обговорили проблеми працевлаштування людей з обмеженими можливостями

У Рівненському міському центрі зайнятості відбулося засідання, на якому вирішували питання підвищення рівня працевлаштування інваліді. У зібранні взяли участь спеціалісти служби зайнятості, керівники громадських організацій інвалідів та провідні роботодавці обласного центру. 

За словами заступника директора Рівненського міського центру зайнятості Світлани Ротар, з початку року у місті працевлаштовано 45 людей з інвалідністю, 12 з них – на дотаційні робочі місця. Нині у пошуках роботи зареєстровано 123 інваліда. Роботодавці ж заявили про 40 вакансій для них. 

Світлана Ротар, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- Тимчасові громадські роботи дають цим людям додаткову зайнятість, додаткові доходи і якусь певну трудову адаптацію у суспільстві. 26 осіб вчилися на курсах і 16 з них вже працевлаштовані. Наші інваліди опановували такі професії як продавець, налагоджувальник деревообробних верстатів, бухгалтер та інші.

Підвищення рівня працевлаштування інвалідів посадовець пов’язує із залученням міського центру зайнятості до програми ООН із забезпечення людям з особливими потребами повного доступу до зайнятості. 

Світлана Ротар, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- Для осіб, які потребують якоїсь додаткової уваги, є особисті консультанти, які супроводжують їх з моменту реєстрації до моменту працевлаштування, вивчають їхні умови життя, вивчають їхні нозології, але для вирішення проблем з працевлаштування нам необхідна тісна співпраця як з роботодавцями, так і з соціальними партнерами.

На думку учасників засідання, проблема вирішиться тоді, коли буде створено якомога більше підприємств, де працюватимуть люди з особливими потребами і зміниться світогляд працедавців до використання їхньої праці та їхніх потенційних можливостей. А допоможе у цьому, використання досвіду країн з розвинутою ринковою економікою.

Віктор Ольховик, керівника обласної організації "Союз організації інвалідів України", депутат Рівненської обласної ради: 

- Там роботодавець створює робоче місце, спеціальна комісія оцінює це робоче місце. На приклад, так робиться у Польщі. Якщо людина там пропрацювала три роки, то повертають вартість робочого місця. Логіка в цьому досить правильна, адже якщо вже три роки пройшло, то людина з роботи цієї вже не йде. І я рахую, що в нас також треба так запровадити. У нас в області 68 тисяч людей з особливими потребами. А трудовлаштовано всього 8 тисяч.

За підсумками засідання, його учасники виробили спільні рекомендації. Їх спрямують на розгляд вищих владних структур.

Схожі статті