+380673870816 +380673870816

У НУВГП пройшов День відкритих дверей

Традиційний День відкритих дверей цими вихідними пройшов у Національному університеті водного господарства та природокористування. Цей навчальний заклад має 9 факультетів, центр довузівської підготовки, навчально-консультаційні центри, інститут післядипломної роботи, центри дистаційної освіти, міжнародних та регіональних зв'язків.  

Кількість бажаючих навчатися в університеті з кожним роком невпинно зростає. Насамперед, це обумовлено вдалим працевлаштуванням випускників вишу.

Василь Гурин, ректор НУВГП:

- Університет має давні традиції і спеціальності, які визнаються у всьому світі без перевірки. Ми донесемо цю інформацію до наших абітурієнтів. Вони зможуть отримати таку освіту, яка дозволить на ринку праці знайти роботу і бути успішними.

Цьогоріч у виші розраховують на 800 бюджетних місць денної форми навчання та приблизно 150 заочної. Незважаючи на підняття прохідного балу із профільного предмету до 140, все ж у "водному" очікують на зростання кількості вступників.

Руслан Макаренко, відповідальний секретар приймальної комісії НУВГП:

- Якщо того року, використовуючи різні видання, вступники не зовсім знали, які предмети потрібні на які напрямки підготовки. То цьогоріч предмети не змінювали. Тому ми очікуємо на технічні предмети зростання кількості вступників.

Окрім того, на базі університету існує центр довузівської підготовки, працівники якого готують абітурієнтів до зовнішнього незалежного оцінювання знань. Проходження цих курсів для майбутніх студентів відкриває певні перспективи.

Микола Бялик, директор центру довузівської підготовки НУВГП:

- Ті, хто навчаються на підготовчих курсах, отримують додаткові пільги. Зокрема при вступі на природничі та інженерно-технічні спеціальності, випускники наших курсів можуть отримати до 20 додаткових балів. Це є суттєва пільга. Наші курси розпочали роботу із жовтня. Ми поступово набираємо студентів. Такий набір проводиться зараз, але вже закінчується.

Самі ж студенти "водного" розповіли, що виш для них як велика родина. Тут усі допомагають один одному. Юлія зараз навчається на 4 курсі та вже півтора роки очолює профбюро факультету економіки і підприємництва, головна мета якого – допомога студенту.

Юлія Токарєва, голова профбюро ФЕІП НУВГП:

- Я є головою профкому нашого факультету. Ми займаємося підтримкою студентів, до прикладу, сиріт, інвалідів. Тобто захистом їхніх інтересів. Якщо, наприклад, приходить до нас студент 1 курсу і він не знає як і що здавати, де написати заяву, отримати матеріальну допомогу, то вони звертаються до мене і я вже розповідаю до кого підійти із моїх комітетів.

Активну участь студенти Національного університету водного господарства та природокористування беруть і у профорієнтаційній роботі. Сьогодні у "водному" працює проект під назвою "Формування успішної та професійної життєвої стратегії учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Рівного". Він охоплює три навчальні заклади міста.

Зоя Процюк, керівник агенції планування кар’єри НУВГП:

- Ми проводимо анкетування саме дітей. Допомагаємо їм визначитися у житті. Це йде профорієнтаційна робота. Але ми ще й допомагаємо дітям поставити мету на майбутнє і чітко іти до неї. Щоб коли вони вступили до вишу, то вони вже знали, яка буде перша сходинка їхньої професії.

Випускники усіх факультетів НУВГП є затребуваними не тільки в Україні, а й за кордоном. Про це, за словами декана факультету водного господарства говорять цифри.

Василь Турченюк, декан факультету водного господарства НУВГП:

- На нашому факультеті за спеціальністю гідромеліорація - це 80%, спеціальність водопостачання і газотеплопостачання, вентиляція, то там відсоток вищий. Попит на наших випускників доволі високий.

Високий показник вдалого працевлаштування випускників закладу залежить і від того, що переважна більшість студентів вже на старших курсах починають працювати за спеціальністю. Декан факультету будівництва та архітектури Григорій Масюк розповів, що таким починанням студентам усіляко сприяє.

Григорій Масюк, декан факультету будівництва та архітектури:

- Як правило, студенти починаючи із 4 курсу вже знаходять собі перші місця роботи. Я, як декан факультету, цьому сприяю. Ми переводимо студентів на індивідуальний план і на вільне відвідування лекційних занять.

Нині на факультеті землеустрою та геоінформатики готують студентів за двома спеціальностями. Проте, його керівництво вже підготовляє необхідний перелік документів для відкриття третьої - геодезії. Розширення факультету, його декан Анатолій Ліщинський пояснив великою популярність відповідних професій на ринку праці.

Анатолій Ліщинський, декан факультету землеустрою та геоінформатики:

- Триває земельна реформа і зараз необхідні фахівці землевпорядної галузі. Вони зараз більше потрібні, ніж декілька років тому. Мабуть, немає жодної родини, яка б не стикалася з питанням отримання землі. Тому такі фахівці завжди необхідні.

Відповідає сучасним вимогам і матеріально-технічна база університету: аудиторії та лабораторії обладнані сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою. Студенти працюють у локальних комп’ютерних мережах та всесвітній мережі Internet. Завдяки цьому і висококваліфікованим викладачам, студенти-кібернетики прославляють рідний виш на усю країну та поза її межами.

Анатолій Власюк, декан факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем:

- Наш один студент 2 курсу став переможцем форуму, який організувала компанія "Самсунг електронікс". Він розробив додаток до платформи бата для мобільних телефонів. За це він отримав перший приз в Україні.

Факультет екології та природокористування також має наміри на розширення спеціальностей. Тут діятиме магістратура експертної оцінки ґрунтів. Розширення освітніх меж - необхідна вимога сучасності, адже на випускників вишу є неабиякий попит серед державних установ.

Сергій Веремеєнко, декан факультету екології та природокористування:

- Це фахівці, які потрібні саме для організації державної та приватної форми власності. Це такі установи як інспекція з охорони ґрунтів, наукові установи та багато інших. В цілому, за останні роки, не зважаючи на кризу, фахівці нашого факультету користуються попитом. Адже аграрний сектор збільшує виробництво і попит на наших фахівців завжди високий.

Плідними є напрацювання університету і на міжнародній освітянській ниві, адже НУВГП співпрацює із багатьма закордонними вишами. Це дає можливість студентам проходити виробничі практики у різних країнах світу. І хоча дані про конкурс на одне місце у "воднику" остаточно стануть відомі лише із початком вступної кампанії, втім вже зараз можна зробити сміливе припущення про те, що бажаючих буде чимало.

Схожі статті