+380673870816 +380673870816

Що таке піст для рівнян? (ВІДЕО)

Очистити душу і тіло. У православних та греко-католиків розпочався Великий піст. Встановлений він на знак наслідування Ісусу Христу, який постився у пустелі сорок днів. 

Відкрити серце на зустріч Богу і попросити пробачення за все. Очисти як душу, так і тіло. Православні та греко-католики почали готуватися до Великодня. З 14 березня розпочався Великий піст, який триватиме до 30 квітня. 

Василь Рудницький, протоієрей, керівник прес-служби Рівненської єпархії УПЦ КП:

- Цей Великий піст називається великим не тільки за своєю складовою, бо він триває  40 днів, але ще і за своїм змістом. Адже саме у цей час люди приходять до храму Божого і каються в своїх гріхах. Тому що в суєті життя ми дуже часто забуваємо про Бога і дбаємо про тіло і саме  для цього у церкві встановленні пости, щоб людина змогла згадати про свою душу.

Протягом цього посту християни не повинні вживати в їжу продукти тваринного походження – м'ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Великий піст відноситься до суворих постів, а тому за церковним Уставом під час нього не повинна вживатися навіть риба, крім таких свят як  Благовіщеня 7 квітня та Входу Господнього в Єрусалим  24 квітня. Але головне, зазначають священики, не відмова від їжі, а духовне очищення. 

Василь Рудницький, протоієрей, керівник прес-служби Рівненської єпархії УПЦ КП:

- Піст - це не тільки відмова від молока, м’яса. Піст – це в першу чергу очищення своєї душі через покаяння через посилену свою молитву, через примирення з ближнім, через читання Святого Письма. Тобто це той час, коли ми не тільки відмовляємося від їжі, але і дбаємо про спасіння власної душі, приходимо до Бога і просимо прощення за свої провини.

Самі ж рівняни кажуть, що намагаються дотримуватися посту за можливістю, але більшість з них, також підкреслила, що основне - це духовне очищення. 

- Піст – це у широкому розумінні не їсти жирного, це очищення душі, людина не співає, не танцює, вона обдумує всі свої поступки, очищається духовно. Мені здається, людина, яка дотримується посту, набагато чистіша і правильніша. 

- Це очищення душі і це більше всього віра у Бога і дотримуватися правди, милосердя.

- Піст має бути,  але основне, я вважаю, дотримуватися морально,  тобто язика тримати за зубами,  не ображати один одного, тобто старатися духовно очищатися. Я думаю, це найважливіше.

Піст - це індивідуальна справа кожного, основне, щоб людина залишалася людиною. 

Схожі статті