+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівного перевірили стан пожежної безпеки у церквах

Різдво та Великдень для вірян - два основних свята. Саме у ці дні в храмах можна зустріти знайомих та родичів. На думку вогнеборців, таке скупчення людей у відносно невеликих приміщеннях, а головне де є відкритий вогонь, створює потенційну небезпеку. Тому вони і проводять у переддень свят профілактичні рейди культовими спорудами нашого краю. Цього разу рятувальники завітали до нижніх храмів Свято-Воскресенського та Свято-Покровського соборів. 

За останні 5 років у культових спорудах краю зафіксовано три пожежі. Сталися вони через необережне поводження з вогнем, використання пічного опалення та навіть через потрапляння розряду блискавки. Хоча летальних випадків не зафіксовано, але на Великодні свята місцеві пожежники все ж будуть поряд.

Микола Прокопчук, начальник центру пропаганди УМНС України в Рівненській області:

- Безпосередньо під час Великодніх свят, протягом 3 днів працівники управління Держтехногенбезпеки спільно з рятувальниками МНС і працівниками пожежних охорон будуть здійснювати чергування в церквах і культових спорудах.

У рамках профілактичних заходів перед святом рятувальники завітали у місцеві храми, аби ще раз нагадати про правила пожежної безпеки. Першим на черзі став Свято-Воскресенський кафедральний собор. Тут рятувальникам показали запасні виходи та вогнегасники. За словами священнослужителів, парафіяни самі розуміють як потрібно поводитися з вогнем. А якщо у храмі комусь стане зле, тут завжди відчинені запасні виходи.

Отець Михайло, заступник настоятеля Свято-Воскресенського кафедрального собору:

- Ми намагаємося дотримуватися усіх правил протипожежної безпеки. Разом з тим, щоб люди мали змогу покинути храм, особливо якщо комусь стане погано.

Отцю Михайлу вогнеборці вручили пам’ятку правил протипожежної безпеки та попросили розмістити їх у храмі. Далі ж рятувальники вирушили до Свято-Покровського кафедрального собору. У "Покровському" неочікуваним гостям не злякалися. Навпаки, показали евакуаційні виходи, вогнегасники і головну гордість - сучасну протипожежну сигналізацію. Однак, більше у храмі переймаються не через технічні несправності, які можуть призвести до пожежі.

Протоієрей Роман, старший священик Свято-Покровського кафедрального собору:

- Ми, в свою чергу, застерігаємо людей в церкві бути обережними, адже одежа є синтетичною і потрібно тримати дистанцію одне від одного, коли тримають свічки. Хоча ми просимо, щоб свічки ставили на підсвічник, не лише для того, аби не підпалити когось, а й щоб не капав віск на підлогу.

Оглянувши два найбільші рівненські храми, вогнеборці залишилися задоволеними.

Андрій Хіміч, заступник начальника відділу ВЗГ управління Держтехногенбезпеки в Рівненській області:

- Зауважень немає. В храмах є вогнегасники, які пройшли технічне обслуговування. По електромережам видно, що замір опору електроізоляції проводився. Є запасні евакуаційні виходи, які не закриваються на замки. 

Працівники МНС та Держтехнобезпеки звертаються до священнослужителів, аби ті особливу увагу у святкові дні приділили людям похилого віку, котрі можуть щось недобачити або недочути, тим самим знехтувати правилами протипожежної безпеки і, наприклад, з необережності підпалити свого сусіда у церкві.

Схожі статті