+380673870816 +380673870816

Рятувальники "приймали іспит" у рівненських водіїв на знання Правил дорожнього руху

Сьогодні увагу перехожих неодноразово привертали пожежні автомобілі, які із увімкненими сиренами у супроводі екіпажів ДАІ курсували вулицями Рівного. Проте поспішали вони не на пожежу. Насправді, рятувальники із дорожніми інспекторами перевіряли знання Правил дорожнього руху місцевих водіїв. 

Нині не лише затори затримують рятувальників у дорозі. Зараз в усіх регіонах України проводяться акції, які покликані ще раз нагадати водіям про Правила дорожнього руху, зокрема розділ, в якому йдеться мова про надання переваги в русі спецтехніці.

Микола Прокопчук, начальник центру пропаганди УМНС України в Рівненській області:

- Звичайно, під час слідування пожежно-рятувальних підрозділів за сигналом "Тривога", дуже часто трапляються такі випадки, що водії просто ігнорують спецавтомобілі. А від їхньої пильності залежить життя та здоров’я наших громадян.

Вирушивши в рейд вулицями Рівного, рятувальники та інспектори ДАІ пересвідчилися, що місцеві водії та пішоходи доволі дисципліновані. Пожежну машину, в якій перебувала наша знімальна група, пропускали і ті і інші. До цього автовласників спонукає або ж розуміння, що рятувальники з увімкненою сиреною поспішають на пожежу, або ж штрафи.

Світлана Марко, старший інспектор з профілактичної роботи Рівненського обласного відділу ДАІ:

- За ненадання переваги в русі автомобілям із включеними спецмаячками можна отримати штраф від 510 до 680 гривень.

Проте, однин водій все ж вирішив проскочити прямісінько перед пожежною машиною. Можливо він не бачив, що позаду рятувальників їхав екіпаж ДПС.

Валентин Кузьмич, старший інспектор ДПС ВДАІ УМВС в Рівненській області:

- Під час здійснення операції по вулиці Степана Бандери, водій переїжджаючи головну дорогу не пропустив даний автомобіль. На нього зараз інспектор складає протокол, згідно пункту правил 3.2 за статтею 122 частиною 3.

А от за словами порушника, він не те що інспекторів ДАІ не побачив. Не помітною для нього залишилася і пожежна машина, перед якою він проскочив.

Сергій, водій:

- Та машина, яка їхала по Бандери, вона зупинилася. Вона була великою. І я не бачив і не чув із-за тієї машини пожежну автівку. У мене було увімкнене радіо.

Водій пожежної машини, на якій залюбки покаталася наша знімальна група, пан Юрій за кермом вже 7 років. Він постійно проходить спецкурси, які допомагають підвищити водійські навики. У своєму авто та у собі він цілком впевнений, адже в ДТП ще жодного разу не потрапляв. А ситуацію з паном Сергієм, котрий не пропустив його, коментує так.

Юрій Нагорнюк, водій-рятівник СДПЧ №1 УМСН в Рівненській області:

- Очевидно під’їжджаючи до перехрестя він не зменшив швидкості, що мав би зробити. Він мав подивитися чи ніяких автомобілів не їде. Він просто пролетів через перехрестя.

У результаті спільного рейду, водія-порушника оштрафували на 510 гривень. А рятувальники дисциплінованістю водіїв залишилися задоволеними.

Схожі статті