+380673870816 +380673870816

Рівняни відзначили 198 річницю від Дня народження Тараса Шевченка

9 березня в Україні було проведено ряд заходів з нагоди 198 річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У Рівному його вшанували об 11 годині на майдані Незалежності представники міської та обласної влади, громадських організацій та творчих спілок. О 12 годині в Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відбулося літературно-мистецьке свято "Свою Україну любіть". А о 14 годині традиційно у центрі міста запалили "Тарасову свічу". 

Свою повагу Великому Кобзареві висловили і громадянські об’єднання. О 13 годині біля визначного монументу зібралися усі ті, хто має або колись мав відношення до Рівненського льонокомбінату. Таких людей наразі чимало. Це об’єднання перевищує уже позначку у 7 тисяч членів.

З пісні на вірші Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий" розпочалися заходи із вшанування Дня народження Великого Кобзаря. Біля пам’ятника видатному українцю о першій годині дня зібралися представники Громадської організації "Громадянський рух Льонокомбінату". Усі вони прийшли вшанувати честь відомої історичної постаті нашої держави та згадати його пророчі слова.

Нинішній власник гіганта легкої промисловості розповів, що ця людина особлива і його роботу потрібно продовжувати, зокрема і своєю працею.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Це той приклад в історії і для нас українців, коли одна людина, будучи невільною, могла відстоювати думку незалежності України, про кращу Україну, тому цей приклад ми мали б пам’ятати і я б дуже хотів, щоб його повторювали.

Усі присутні могли почути вірші поета, пісні у виконанні хору та місцевих кобзарів. Самі ж люди розповіли, що Шевченко об’єднав їх.

На майдані зібралося близько двох тисяч поціновувачів поета. Такого Рівне ще не бачило. Під сонячним та світлим небом, 9 березня люди ще раз згадали про заповіт свого предка. І нехай його слова живуть у серці кожного з нас.

Схожі статті