+380673870816 +380673870816

Рівняни провели зиму смачними млинцями та веселими піснями

Відсьогодні у православних християн розпочався Великий піст, який готує до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового. Він починається за сім тижнів до Великодня і є найсуворішим та найтривалішим з усіх. У цей час православні обмежують себе у спогляданні видовищ та вживанні тваринної їжі. За сім днів до почату посту відзначають стародавнє слов’янське свято – Масницю. За православними канонами, цей тиждень був встановлений церквою, аби полегшити християнам перехід від м'ясоїда до Великого посту. 

Вже традиційно у Рівному цієї неділі відбулося святкування Масниці - слов’янського проводу зими та зустрічі весни. Втім, не традиційним стало місце проведення гулянь. Адже попередні роки свято проходило у рівненському зоопарку. Натомість очільник Рівного Володимир Хомко, який також взяв участь у міському ярмарку-гулянні розповів, що свято повернулося на своє історичне місце проведення.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- В зоопарку його важко проводити, людям важко добиратися. Для звірів стрес. Місця мало. Тому повернули на його "законне" місце. Переживали чи буде багато людей. Дуже хотілося, щоб воно сподобалося, тому і надалі плануємо, що будемо проводити в парку. Тут набагато більше місця і є де розвернутися.

Під час проведення свята на рівнян чекала виставка-продаж виробів народних умільців, катання на конях, конкурс на кращу льодову скульптуру та конкурс млинців і вареників за власними рецептами. Крім того, піднімали настрій і виступи фольклорних колективів.

Андрій Мощаницький, директор Рівненського парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка:

- Під час свята задіяно 11 фольклорних колективів міста, які будуть виступати на сцені. Будуть ходити серед людей, біля торгових точок, біля парку атракціонів, біля містечка льодових скульптур. В кінці ж свята буде обрядове дійство - спалення Кострубоньки. Ми будемо спалювати пугало зими.

Люди також мали змогу придбати різноманітні смаколики, гарячий чай, каву та зігрітися медовухою і глінтвейном. Неоминули увагою рівняни і гігантський самовар. Мешканці охоче купували напої та фотографувалися біля нього.

Павло Погорілий:

- Самовар був спеціально зроблений для таких свят як Масляна, як День незалежності України. 200 літрів ємкість для того, щоб готувати чай. 

На проводи зими до парку відпочинку завітало чимало рівнян, які покинули усі хатні турботи та приєдналися до масових гулянь. Вони і розповіли про свої враження від цьогорічної Масниці. 

Рівнянка:

- Ми бачили ще вчора, що тут було, а зараз прийшли, а  навкруги чудово, весело. От тільки б погоду кращу, а так все чудово.

Рівнянин:

- У просту неділю ми б не вибралия, а так свято, то дуже цікаво.

Рівнянка:

- Я бачила фігури зі снігу. Концерт бачила, бачила великий самовар.

Через веселощі і розваги цього дня рівняни готувалися до найдовшого та найсуворішого з усіх постів – Великоднього.

 

Схожі статті