+380673870816 +380673870816

Рівнянам презентували енциклопедичне видання "Острозька академія XVI-XVII століть"

Рівняни отримали змогу доторкнутися до сивої давнини нашого краю. В обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася офіційна презентація енциклопедичного видання "Острозька академія XVI-XVII століть". 

Енциклопедія "Острозька академія XVI-XVII століть" стала більш ширшим та ґрунтовнішим доповненням до циклу дослідницьких видань та монографій. Вчені з різних наукових осередків долучилися до створення цієї книги.

Петро Кралюк, проректор НУ "Острозька академія":

- В кінці є спеціальний список цих авторів, Переважно це наші науковці. Видавництво здійснювалося під керівництвом ректора Острозької академії Ігоря Пасічника. Також ми залучили науковців з іншим міст. Це велика колективна праця.

Три роки знадобилося на те, аби зібрати та впорядкувати відповідний історичний матеріал. Співавтор книги та професор Острозької академії Петро Кралюк розповів, що без труднощів не обійшлося.

Петро Кралюк, проректор НУ "Острозька академія":

- Збереглося мало документів, що стосуються Острозької академії. Потрібно було максимально вибрати те, що стосується цього навчального закладу і відповідним чином інтерпретувати та проаналізувати.

У самому виданні чимало уваги приділено матеріалам, що стосуються безпосередньої діяльності Острозької академії від часу її заснування і до XVII століття та діячам, які були пов’язані з Альма-матер. В енциклопедії детально розглядаються питання створення Острозької Біблії. Окрему структурну частину цієї книги становлять ілюстративні матеріали – кольорові та чорно-білі світлини.

Критики та цензори заявили, що під час ознайомлення з енциклопедією Острозької академії, з головою поринаєш в іншу історичну добу. Презентація цієї книги вже відбулася в кількох містах України – у Львові та на Волині. Найближчим часом науковий друкований скарб нашого краю можна буде знайти і на полицях бібліотек України.

Схожі статті