+380673870816 +380673870816

Рівненську АЕС модернізували

"Підвищення безпеки РАЕС через впровадження нових технологій та модернізацію обладнання". Саме цій темі присвятили зустріч працівників та керівництва станції із журналістами на Рівненській АЕС. 

Генеральний директор відокремленого підрозділу "Рівненська АЕС", Михайло Колісниченко зосередив увагу на темі, яка найбільше турбує місцеве населення - безпека АЕС.  

Михайло Колісниченко, генеральний директор ВП "Рівненська АЕС":

- в принципі, ще у нас є моніторинг, система контролю. Це автоматична система контролю радіаційної обстановки, яка дозволяє в автоматичному режимі контролювати стан навколо станції якраз в зоні спостереження.

Сергій Федорченко, начальник служби аналізу безпеки працює на станції вже 30 років. Розповів, що блочний щит управління на сьогоднішній день повністю оновлений, залишилися лише ті частини, які змінити неможливо, це - реактор, турбіна, тощо. Окрім того, на станції створена система допалювачів водню, якої, нажаль, не було на Фукусімі.

Сергій Федорченко, начальник служби аналізу безпеки:

- під час аварії виділяється водень, щоб він не зірвався його потрібно десь дівати. Тому у пригоді стають опалювачі, які перетворюють його у воду.

Окрім того, у 2009 році в приміщенні 3 каналу системи безпеки енергоблоку №3 замінили програмно-технічний комплекс. Його країна-виробник Україна, місто Кіровоград. За словами начальника відділу теплової автоматики та вимірювання, Віктора Коломойця, це обладнання досить високої надійності і не поступається світовим аналогам.

Віктор Коломоєць, начальник відділу теплової автоматики та вимірювання:

- це обладнання пройшло всі види ліцензування, всі атестації. Оцінена його надійність. Обладнання достатньо високого рівня і це оцінили і замовник, і спостережна комісія, і головна інспекція регулювання, і незалежна організація. 

Також у 2009 році з’явилася система додаткової аварійно-живильної води парогенераторів. ЇЇ важливість полягає у тому, що при виведенні із ладу, існуючим систем вона дозволяє реалізувати безпечну аварійну зупинку реакторної установки та автономно працювати впродовж ще 24-ох годин. Подібні зустрічі, як розповідають атомники, спрямовані на те, аби наочно продемонструвати населенню всю надійність та високоефективність роботи на сучасній АЕС, обладнання якої постійно оновлюється та поповнюється, а відтак і зменшуються ризики виникнення надзвичайних ситуацій.


110614_AES sferadesigner

Схожі статті