+380673870816 +380673870816

Рівненський центр зайнятості допомагає людям з вадами зору

Для працівників учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих робота - одночасно можливість заробітку та можливість спілкування. Останнє для такої категорії людей не менш важливе, ніж перше. Збільшити колектив та допомогти його працівникам, зголосилися в Рівненському міському центрі зайнятості.

Ігор Подранецький, керівник Рівненського підприємства Українського товариства сліпих:

- У нас досить гарні стосунки з центром зайнятості у плані співпраці із підбору кадрів. Він пішов нам на зустріч і у створенні дотаційних робочих місць. Ідуть моменти співпраці у плані навчання інвалідів.

Нині тут запроваджено новацію у напрямку допомоги саме такій категорії містян. На телефон у підприємстві надходять звернення тих, хто потребує такої допомоги. Тут знаходиться диспетчерська, з якої координується супровід по місту людей з вадами зору. Керує нею Валентина Родіонова. Завдання служби характеризує коротко.

Валентина Родіонова, диспетчер служби супроводу:

- Наша робота - допомагати незрячим людям у супроводі по соціальним місцям. Можливо, існує потреба  добратися в робочі дні до іншого місця чи соціальної установи.

Службу організували за допомогою Рівненського міського центру зайнятості. При цьому використали працю самих безробітних.

Світлана Ротар, заступник начальника Рівненського міського центру зайнятості:

- Місто Рівне є першопрохідцем у цьому напрямку. Між міським центром зайнятості і учбовим підприємством товариства сліпих була укладена угода про громадські роботи за рахунок фонду державного соціального страхування і якраз громадські роботи передбачали супровід осіб, які мали вади зору. Ми ретельно підбирали людей, які залучаються до цієї роботи. Вони потребували високих людських якостей. Ми підібрали 5 осіб, які були залучені до цієї роботи. 

За словами директора підприємства, така новація стала однією зі складовою у підвищені рейтингу колективу на всеукраїнському рівні. Він виборов призове місце в конкурсі роботодавців у напрямку впровадження реабілітаційних процесів. 

Тільки от підвищити цей рейтинг, переконаний керівник, можливостей є чимало, так само як і створити нові робочі місця. Стримує одне – слабкий попит на збут продукції.

Директор переконаний, що вирішити питання можна на місцевому рівні. Варто замовлення бюджетних установ задовольняти за рахунок продукції підприємства.

Схожі статті