+380673870816 +380673870816

Рівненські митники ознайомилися із новим Митним кодексом

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила новий Митний кодекс, який за словами спеціалістів, значно покращить економічну ситуацію в країні, адже передбачає спрощення усіх митних процедур, а отже збільшить потоки зовнішньої торгівлі.

Верховна Рада прийняла Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України". Вступити у дію він має із 1 січня 2012 року. Проте, це стане можливим лише після того, як законопроект підпише Президент України.

Новою редакцією передбачено спрощення процедури митного оформлення як у часі, так і у переліку необхідних документів. Замість стосу паперів, тепер потрібно подати лише документ про вартість товару.

Сергій Лук’янов, начальник Рівненської митниці:

- Новою редакцією митного кодексу передбачено, що разом із вантажно-митною декларацією буде подаватися тільки документ, який засвідчує вартість товару. Інші документи, які потрібні для митного контролю подаватися не будуть. Але вони мають бути у наявності у свого декларанта і зберігатися протягом певного терміну.

Раніше час митного оформлення однієї імпортно-експортної операції складав 24 години. Тепер він суттєво скоротився. Посадові особи митних органів нестимуть персональну відповідальність за порушення строку митного контролю.

Сергій Лук’янов, начальник Рівненської митниці:

- У кодексі закладено норми - 4 години. Тобто протягом 4 годин всі митні процедури мають бути завершені. Підприємці матимуть змогу самостійно фіксувати в електронних системах митниці дату та час подання митної декларації.

Також переглянули правила вилучення транспортних засобів у зв’язку із порушенням митних правил.

Сергій Лук’янов, начальник Рівненської митниці:

- Залишено тільки три випадки, коли такі транспортні засоби можуть бути конфісковані: коли на них переміщувалися заборонені вантажі; коли у транспортних засобах були створені тайники; коли транспортні засоби перетинають кордон нашої держави поза пунктами пропуску.

Для громадян також є свої переваги. Новою редакцією встановлено збільшення суми на яку можна ввозити товари на територію України з 200 євро до 1 тисячі без сплати податків.

Схожі статті