+380673870816 +380673870816

Рівненські чиновники запроваджують нововведення в оплаті за вивезення сміття

Тема вивезення побутових відходів стала чи не основною під час чергового засідання виконавчого комітету Рівненської міської ради.

З нового року за рішенням міськвиконкому плата за вивіз сміття у Рівному повинна була вийти за межі тарифу квартплати. В такий спосіб чиновники планували поквитатися з боргами, які "нажили" рівненські ЖКП. Проте, як з’ясувалося, у постанові Кабінету Міністрів послуга вивезення побутових відходів розгалужена на кілька складових – це і транспортування, захоронення, себто обробка на полігоні та й самі відходи поділяються на тверді, великогабаритні та ремонтні. Відтак, тариф на кожен з них треба затвердити окремо, згодом визначити середню суму. Цим і займалися члени міськвиконкому.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Відповідно, після того, що ми зробили сьогодні, ми розмістимо всі ці документи в Інтернеті як регуляторні акти. Підсумуємо і затвердимо загальну цифру у скільки людині це все обійдеться окремо. Проблемою є начислення пільг і субсидій, але їх людина отримає на загальну суму цих 5 складових.

Відтак, нарахування пільг і субсидій є ще однією перепоною для запровадження тарифу за вивіз сміття як окремої послуги.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Найбільша проблема виникає саме з пільгами і субсидіями. Це дуже делікатна справа. Як нараховувати? На квартплату надається пільга і субсидія, а тепер доведеться це вилучити. Ця задача комп’ютерна, адже треба вносити зміни, бо мова йде про 80 тисяч споживачів. Як тільки знайдемо таку програму, так одразу і введемо. Хотіли з нового року, але вже бачимо, що з нового року не виходить.

Протягом року один рівнянин викидає близько 280 кілограмів відходів. Знімальна група поцікавилася у жителів міста, чи готові вони сплачувати за вивіз сміття як за окрему послугу, так як це вже робить 120 міст України та чи сподіваються мешканці на об’єктивність встановленого тарифу.

Леонід:

- Для мене, наприклад, не важливо скільки це буде коштувати: більше чи менше. А наскільки чистіше буде в наших дворах.

Ірина:

- Я не чула ще такого рішення і не знаю. Я знаю, якщо воно біля дому, то воно входить в плату. Я так думала.

Ганна Дмитрівна:

 - Мені такий розрахунок не підходить. Я, наприклад, ЖКП не винна і мені ЖКП не вине.

Інше питання, яке під час засідання міськвиконкому розглянули чиновники, стосувалося встановлення розмірів тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Начальник управління житлово-комунального господарства Іван Гема пояснив від чого залежатиме тариф.

Іван Гема, начальник управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому:

 - Це поверховість будинку і прибудинкова територія. Чим нижча поверховість, тим більша плата із розрахунком прибудинкових територій. Вона лягає основним тягарем на мешканців.

Як з’ясувалося, втілитися у життя така перспектива має вже у лютому.


120111_Vukonkom по sferadesigner

Схожі статті