+380673870816 +380673870816

Рівненська обласна рада контролюватиме ефективне використання коштів у комунальній сфері

Неефективна опалювальна техніка, завеликі штати працівників, незадіяні приміщення та недооформлення необхідних документів, усі ці чинники призводять до нераціонального використання коштів у комунальних підприємствах та закладах. 

І хоча Рівненська обласна рада передала повноваження щодо управління комунальним майном Рівненській обласній державній адміністрації, втім за собою залишила функцію контролю за раціональним та ефективним використанням коштів і майна комунальної власності.

Михайло Кривко, перший заступник голови Рівненської облради:

- Ми кажемо про необхідність управлінських функцій, ставити завдання і контролювати. Чи влаштовує це громаду крізь призму того, що має отримувати громада.

Нині обласна рада є власником 114 комунальних підприємств, закладів та установ. 93 з яких належать до сфери охорони здоров’я, соціального захисту, освіти та науки, фізичної культури і спорту, культури та туризму, сімї і молоді, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і утримуються з обласного бюджету. Найбільше навантаження на обласну скарбницю несуть комунальні заклади охорони здоров'я, їх 45. Однак, від цього ситуація в медичній сфері не поліпшується.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Десь 80-85 відсотків у медичній сфері займають видатки загального фонду бюджету, заробітна плата і нарахування, 10 комунальні платежі, і 5-7 відсотків по іншим статтям видатків, то це навіть не виживання, а просто існування. 

Начальник Головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА Ігор Тимошенко розповів і про збитки, які у минулому році отримала область.

Ігор Тимошенко, начальник Головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА:

 - На сьогоднішній день 7 підприємств із 17 закінчили 2011 рік із прибутками, а 4 із збитками. Збитки зафіксовані у "Рівнеоблводоканалу" – 15,5, у обласного комунального підприємства "Аеропорт Рівне" – 976 тисяч гривень, у комунального підприємства "Рівне Паливо" - 265 тисяч, "Вісті Рівненщини" - 40 тисяч.

Що ж стосується "Рівнеоблводоканалу", то це підприємство терпить збитки від низьких тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. Аби підприємство не збанкрутіло - це питання порушать на черговій сесії обласної ради. Також під час наради прозвучала ідея створення Програми чи положення щодо ефективного використання майна обласної комунальної власності, яка повинна стати стратегічним документом ефективної роботи комунальних підприємств та закладів Рівненської області.

Схожі статті