+380673870816 +380673870816

Рівненщина має власні саджанці для розведення енергетичного гаю

За дорученням голови облдержадміністрації Василя Берташа, в цьому місяці керівники шести північних районів області мають визначити площу, де висадять енергетичні саджанці. Їх нині почали заготовляти в розсаднику, який заклали на Рівненщині торік. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Посадковий матеріал для промислових плантацій мав би бути лише весною 2013 року. Втім завдяки інтенсивним технологіям вирощування перший врожай збирають уже нині. Прутики завдовжки 20 сантиметрів зрізують та пакують у пучки, які зберігають у темному прохолодному місці. За попередніми підрахунками, їх має вистачити для засадження 30 гектарів малородючих і заболочених ґрунтів. По 5 – у Березнівському, Володимирецькому, Дубровицькому, Костопільському, Рокитнівському та Сарненському районах. Адже саме на Поліссі найбільше площ, непридатних для вирощування сільгоспкультур, тому, на переконання очільника області, їх потрібно ефективно використовувати, засадивши невибагливою лозою.
    Крім того, ця чагарникова рослина росте в 14 разів швидше, ніж звичайний ліс, а виробництво теплоносія з неї вдвічі економніше, ніж із газу. Відтак, вирощування енергетичної верби – це шлях до енергоекономії та енергонезалежності, аргументував Василь Берташ, оскільки всі новозбудовані бюджетні заклади обігрівають котельні, які працюють на альтернативному паливі. Тож райони, які інвестують у вирощування верби в 2012 році, вже в 2015 матимуть власний альтернативний енергоресурс, а також продаватимуть посадковий матеріал для інших регіонів.

Схожі статті