+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Представники влади та громадськості взяли участь в обговоренні Концепції розвитку електронного урядування в Україні (ВІДЕО)

Електронне урядування є важливою складовою європейського розвитку нашої держави. Відтак, перше регіональне обговорення проекту Концепції розвитку електронного урядування в Україні за участі представників місцевих органів влади Волинської і Рівненської областей, громадських організацій, вищих навчальних закладів, експертів та представників ЗМІ відбулося у Луцьку. 

Михайло Наход,  виконавчий директор "Асоціації відкритих міст":

— Яке основне завдання Концепції? Це систематизувати проблеми, які існують в системі органів державної влади щодо впровадження інструментів електронного врядування, знайти способи усунення цих проблем, сформувати план заходів на найближчі декілька років стосовно того, як вищі органи державної влади, а також органи влади на місцях будуть працювати для того, щоб покращити надання послуг громадянам саме в електронному форматі. 

Електронне урядування визнавалося і визнається фахівцями як унікальна можливість оптимізації функціонування складної системи державних механізмів.  Близько 5,5 млн. євро на розвиток електронного врядування у нашій державі спільно надали Європейська комісія, Швеція та Естонія в рамках проекту EGOV4UKRAINE. Донори розраховують, що до кінця 2020 року Україна досягне європейського рівня електронного уряду. Такий термін передбачає і Концепція, яка складається з трьох основних напрямків. Перший - модернізація публічних послуг та розвиток взаємодії влади,громадян і бізнесу.

Олексій Вискуб, перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України:

— У цьому напрямі в нас такі заходи: розвиток електронних послуг, розвиток відкритих даних, питання розвитку інструментів залучення громадян (це що більш стосується електронної демократії), питання розвитку електронної ідентифікації.

 Другий напрямок - модернізація публічного управління.

Олексій Вискуб, перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України:

— Другий великий напрям – це модернізація публічного управління. Це питання пов’язане вже більше з автоматизацією бек-офісу і фактично питання інформатизації органів влади, інформатизації тих процесів, які є між органами влади.

І третій напрямок Концепції - управління розвитком електронного врядування.

Олексій Вискуб, перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України:

— Управління розвитком електронного врядування. Тобто це такий напрям, мета якого є якраз покращення питань якості реалізації ІТ-проектів в органах влади, питання імплементації європейських стандартів, питання (найголовніше) єдиної координації та взаємного узгодження.

Загалом, згідно Концепції, в електронну площину має перейти левова частка операцій, як на рівні держави, так і у житті пересічного громадянина. Запровадження електронних довірчих послуг згідно Регламенту ЄС №910, сприяння поширенню паспортів у формі ID-картки, електронний документообіг, електронна медична картка, квиток, лікарняний, електронна інформаційна система проведення виборчого процесу – далеко не повний перелік, закладений у Концепції. Регіональне обговорення проводиться в рамках Швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP). Організували захід фонд Східна Європа та Державне агентство з питань е-урядування України у співпраці з Асоціацією відкритих міст. 

Роман Матвійчук, регіональний представник програми EGAP:

— Для мене дуже важливо, щоб після виконання програми EGAP були створені продукти, які щодня будуть використовуватися, щоб та підтримка, яка надається в рамках програми EGAP, вона була потрібна. Частина вдається, багато що вдається, окремі моменти, звичайно, ми переглядаємо і поліпшуємо.

Реформа відбувається у відповідь на рекомендації Ради Європи щодо електронної демократії та відповідно до положень  Угоди про асоціацію з ЄС, яка акцентувала на важливості становлення інформаційного суспільства з його електронними послугами та електронним урядуванням. Крім того, запровадження е-урядування є базовою передумовою для розбудови в Україні ефективного цифрового ринку та його подальшої інтеграції до єдиного цифрового ринку Європейського Союзу (EU Digital Single Market Strategy). Отож, долучилися до обговорення Концепції електронного врядування і представники влади Волині та Рівненщини. 

Сергій Кошарук, заступник голови Волинської ОДА:

— Для нас важливо впроваджувати елементи електронного врядування і тут Волинська область, слава Богу, може показати свої результати – декілька проектів, які мають такі компоненти, і, очевидно, що це допомагає розвиватися нам і щодо інших сторін.

Впродовж двох місяців такі обговорення пройдуть і в інших містах України. Тож концепція буде доопрацьована і винесена на розгляд Кабінету Міністрів. Наступний крок - розробка і затвердження на державному рівні Стратегії впровадження системи електронного урядування в Україні та плану дій на її виконання.

 

 

 

Схожі статті