+380673870816 +380673870816

Проект з відновлення радіоактивно забруднених територій претендує на державне фінансування

Майже 770 тисяч гривень потрібно на реалізацію проекту "Реабілітація депресивних радіоактивно забруднених територій в межах Перебродівської сільської ради Дубровицького району та Рокитнівської сільської ради Рокитнівського району Рівненської області". Відповідний пакет документів Рівненська обласна рада подала на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Про це повідомила Рівненська обласна рада.
     Проект передбачає проведення комплексу агротехнічних заходів щодо виведення радіонуклідів з ґрунтів на території Перебродівської та Рокитнівської сільських рад. У разі успішної реалізації проекту, будуть створені екологічно чисті громадські пасовища та знижено рівень накопичення радіоактивних речовин у пасовищних кормах за рахунок знезараження землі. Відповідно, і якість молока та м’яса на цих територіях стане вищою, а негативний вплив цих продуктів на здоров’я місцевого населення навпаки знизиться.  
     Довідка: населені пункти Перебродівської сільської ради Дубровицького району та Рокитнівської сільської ради Рокитнівського району знаходяться на територіях 2-3 категорії забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Рівень радіоактивних речовин у молочній продукції в період активного випасання худоби на відкритих пасовищах перевищує норму у 2-3,5 рази, що не лише шкодить здоров’ю населення, а й робить молочне тваринництво безперспективним напрямом приватного сільськогосподарського виробництва

Схожі статті