+380673870816 +380673870816

Освітяни Рівненщини підсумували вступну кампанію 2011 року

Підсумки вступної кампанії 2011 року до вищих та професійно-технічних навчальних закладів Рівненщини сьогодні обговорили освітяни на розширеному засіданні в приміщенні Рівненської облдержадміністрації. 

Близько тридцяти трьох тисяч реєстрових одиниць зафіксували під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині. При вступі державне замовлення по області зменшили на 8 відсотків. Цей показник відрізняється від середньостатистичного по Україні, адже демографічна ситуація в нашій області краща. 

При вступі серед абітурієнтів популярністю користувалися такі спеціальності як історія, політологія та правознавство. Пасли задніх спеціальності з гідротехніки, музичного мистецтва та текстилю.

Іван Вєтров, начальник управління освіти Рівненської ОДА:

- Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України добре підготувалося у цьому плані. Проблем було значно менше. Збільшення терміну прийому документів, відроджена довузівська підготовка.

Правоохоронцям під час гарячого освітнього періоду вдалося зафіксувати кілька порушень законодавства. Вони затримали викладача за хабарництво у сумі 16 тисяч гривень при вступі в автотранспортний технікум НУВГП. Його вже чекає відповідальність у суді та звільнено з місця роботи.

Володимир Юхимчук, начальник відділення з боротьби з економічними злочинами Рівненського міськвідділу міліції:

- Порушено кримінальну справу технікуму технології та дизайну НУВГП. Також 28.08.2011 року був затриманий директор Рокитнівського медичного коледжу, який отримав 10 тисяч хабара за сприяння у вступі. 

Фахівці стверджують, що найменшою популярністю під час зовнішнього незалежного оцінювання користувалися екзамени з фізики та хімії.

Григорій Сапсай, проректор НУВГП:

 - У нас зареєструвалося на фізику біля тисячі вісімсот осіб, а на хімію в три рази менше. Сталося так, що на факультеті гідротехніки у нас було мінус вісімнадцять осіб. Ми звернулися до міністерства, щоб нам збільшили план прийому на державні замовлення на інші спеціальності.

Цьогорічна вступна кампанія відрізнялася від минулорічних можливістю електронного вступу до навчальних закладів, яким скористалося більше десяти відсотків абітурієнтів. Майбутній студент мав право подати заявки до 5 навчальних закладів.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ імені академіка С. Дем’янчука:

- До останнього дня жоден навчальний заклад не знав кількості студентів, які будуть у ньому навчатися. Студент мав право подати документи до п’яти вищих навчальних закладів. 

Львівський центр зовнішнього незалежного оцінювання вже в наступному році планує провести експериментальне тестування серед учнів 9 класів Рівненщини.


110929_ZNO sferadesigner

Схожі статті