+380673870816 +380673870816

Об’єктам комунальної власності Рівненщини потрібне чітке фінансове планування

Розробити реальні фінансові плани щодо діяльності об’єктів комунальної власності Рівненської області та запровадити систему звітності за використання бюджетних коштів має намір керівництво обласної ради та облдержадміністрації за підсумками спільної наради з керівниками комунальних підприємств та закладів Рівненщини. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.
    Нагадаємо, в області нараховується 118 юридичних осіб – об’єктів комунальної власності. За оперативними даними 7 із 17 комунальних підприємств завершили 2011 рік з прибутками, а 4 зі збитками. Ще 4 підприємства – недіючі, решта перебувають у стані ліквідації. До прикладу, збитки "Рівнеоблводоканалу" за підсумками року склали 15,5 мільйонів гривень, Міжнародного аеропорту "Рівне" - 987 тисяч гривень, підприємства "Рівнепаливо" – 265 тисяч гривень, газети "Вісті Рівненщини" - 40 тисяч гривень. При цьому, фактично лише два підприємств із зазначених планували збитковість. 
    За підсумками року фінансові плани не виконали три підприємства: обласне БТІ, "Рівнекнига" та Облспецпостач. Відтак, як зауважив перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко, з 2012 року доцільно запровадити систему чіткого планування фінансових потреб комунальних підприємств задля раціонального та ефективного використання бюджетних коштів, а також запровадити фінансову звітність керівників комунальних підприємств та закладів області щодо виконання своїх фінансових планів.

Схожі статті