+380673870816 +380673870816

Нелегальний імпорт буде ліквідовано, товари стануть якісними

Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік повідомив, що відомство внесло до Мінфіну низку законодавчих ініціатив. Вони спрямовані на виведення імпорту із тіні, боротьбу з контрабандою та контрафактом, захист сумлінних імпортерів від недоброчесної конкуренції та громадян – від неякісних товарів. Про це повідомив прес-центр Державної митної служби.
    Аби запобігти незаконному ввезенню товарів пропонується запровадити обов’язкове маркування окремих груп споживчих імпортних товарів спеціальними контрольними ідентифікаційними знаками. Щоб прибрати з ринку посередників та запобігти виведенню коштів в офшори, митники пропонують законодавчо закріпити поняття "прямий зовнішньоекономічний договір". Та передбачити, що метод визначення митної вартості за ціною контракту буде основним лише для товарів, ввезених за прямими договорами з виробниками.
    За словами голоси відомства, окремі імпортери умисно приховують та занижують реальну митну вартість товарів. Тим самим ухиляються від сплати податків у повному обсязі. Ігор Калєтній підкреслив, що здійснюється це шляхом укладення фіктивних контрактів з торговими посередниками. З початку 2012 року частка посередницьких контрактів у загальному обсязі імпорту склала 64 % за вартістю.

Схожі статті