+380673870816 +380673870816

Напередодні Дня вшанування жертв голодомору, міський голова Рівного зустрівся із очевидцями тих подій

Напередодні Дня вшанування жертв голодомору, міський голова Рівного Володимир Хомко зустрівся із очевидцями жахливої трагедії українського народу.

Антоніні Макарівні 94. Ще в 11 вона лишилася сиротою. Певний час жила у Миколаєві, потім поїхала до Києва. У тридцяті роки вона бачила усе, що відбувалося як на Київщині, так і на Рівненщині, адже часто приїздила у рідне село. Пані Антоніна розповіла, що голодні 32-й та 33-й роки були найважчі.

Антоніна Удод, очевидець:

- Інколи, мені здається, так говорять, ніби голод прийшов у 1932 і пішов у 1933. Ні! Я була у Миколаєві. Не було нічого в магазинах. Люди бідували.

Старенька із болем згадує як мама її подруг Нелі та Валі годувала дівчаток млинцями із ячменю. Аби не вмерти з голоду, пані Антоніна читала.

Антоніна Удод, очевидець:

- На полицях був тільки цей ячмінь. Нічого не було. Смажили із цього млинці і їли.

Напередодні Дня вшанування жертв голодомору із очевидцями та небайдужими зустрівся міський голова Рівного. У теплій атмосфері говорили про жахливі роки, які, не дай Боже, ще раз пережити. Володимир Хомко і сам був вражений від почутого.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Таку дату потрібно пам’ятати все життя. Дякувати Богу, Рівненщина не так постраждала від голоду, але у нас живе багато людей, які це все пам’ятають. Мені 55 і я не знав нічого, нам у школі цього не розповідали. Це було заборонено.

На заході від міської влади вручили невеличкі грошові премії очевидцям та активістам. А от у суботу о 16:00 у Рівному пройде молебень та мітинг-реквієм.

Схожі статті